Yuvarlak örgü nasıl örülür (amigurumi oyuncak yapımına başlama) resimli anlatım

Sponsor Bağlantılar

Büyük ihtimalle örgü ören hanımların bir çoğu yuvarlak örgü nasıl örülür ve örgü yuvarlak nasıl yapılır çok fazla bilgi sahibi değillerdir. Çünkü yuvarlak örgü yapılışı biraz zahmetli bir iş. Zahmetinden ziyade düz örgü gibi pratik ve kolay değil. Fakat biraz alıştırma ile örerek siz de örgüde daire nasıl yapılır öğrenebilirsiniz. Aslına bakarsanız ilk önce yuvarlak örgü modeli ile yapılan modelleri ve çalışmaları incelemenizi tavsiye ederim. Çünkü neler yapılabildiğini gördükten sonra eminin siz de hemen öğrenip yapmak isteyeceksiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü örgü çalışmasında direk olarak kullanabilir ve uygulayabilirsiniz. Özellikle paspas ve tabure üzerilerine kılıf yapmak için oldukça işinize yarayacak. Sadece bunlarla bitmiyor tabii ki. Yuvarlak örgü modeli en çok amigurumi oyuncaklar için kullanılıyor. Çünkü amigurumi oyuncaklara başlamak için yuvarlak örgü modelini kullanmanız gerekiyor.

Yuvarlak örgü modelleri tekdüzeliği ortadan kaldırıyor

Yuvarlak örgülerle yapılmış modeller diğer düz modellere göre çok güzel ve daha göz alıcı oluyorlar. Dairesel bir şekli olduğu için ve modeli yaparken kullanılan desenlerin de bir o kadar güzel desenlerden oluşması sebebiyle göze hoş gelen güzel bir model ortaya çıkıyor. Yuvarlak örgüleri yaparken özelikle tek sıra aynı renk ip yerine her sırada veya iki sırada bir değişen renkli ipler kullanarak çalışmanızı çok daha renkli bir hale getirmelisiniz. Bu yapacağınız modellerin albenisini arttıracaktır.

orgu-baykus-modelleri-30

Amigurumi oyuncaklara nasıl başlanır nasıl devam eder ve yuvarlak örgü nasıl örülür bu soruların cevapları için aşağıdaki resimli anlatımı dikkatlice inceleyin. Tek şişle başlanıp daha sonra üç şişle devam eden çalışmayı öğrendiğinizde, örgü oyuncak yapımı sizin için çok kolay bir hale gelecek. Çocuklarınız ve bebekleriniz için oldukça canlı renklere sahip, onların ilgilerini çekecek çok güzel oyuncaklar yapabileceksiniz. Bu oyuncak yapımına başlangıç fakat en temek yeri burası. Eğer bu kısmı iyi öğrenirseniz devamı çok kolaylıkla gelecek.

Amigurumi yapımına başlamak için yuvarlak örgü nasıl örülür?

Daha önce bu konuyla ilgili çeşitli makaleler de paylaşmıştım. Sihirli halka nasıl yapılır öğrenmek için konudaki Türkçe videoyu izleyebilirsiniz. Teknikleri öğrendikten sonra oyuncak yapımına başlamak isterseniz size çeşitli örnekler sunan ücretsiz amigurumi örgü oyuncak örnekleri konusunu mutlaka inceleyin. Harika örnekler size ilham kaynağı olacaktır.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ