Yazlık kare motifli masa örtüsü tığ işi motifi

Sponsor Bağlantılar

Örgü ve tığ işi denince akla nedense hemen hemen herkesin aklına kışlık giysiler, bereler, eldivenler gibi sıcak tutacak şeyler gelir. Aslında örgü sınırı olmayan büyük bir deniz. Aklınıza gelebilecek her türlü el işini yapabilirsiniz. Örgüde, şişle olsun, tığ ile olsun veya iğne ile oyalanan motifler olsun yapabileceğiniz şeyler sizinle sınırlı. Farklı ve çok değişik tığ işi motifler işlemek ve örmek için mutlaka giysi veya kışlık bir iş yapmak zorunda değilsiniz. Aslında onları yaptığınızda sıradanlaşıp kendinizi ve işleriniz farklılaştıramazsınız.

Yazlık şeyler örmek, işlemek de en az kışlıklar kadar güzel ve zevkli. Hatta yazlık işler biraz daha eğlenceli ve renkli diyebiliriz. Çünkü o mevsimi yaşatan renkleri kullandığımızda ortaya çıkan şeyler, enerji veren modern tığ işi motif işlemeleri olarak bize yansıyor.

Renkli iplerle tığ işi motifleri çok daha canlı

Evet bunun nedeni canlı renklerin bir araya gelip ortaya harika bir bütünlük çıkartmasından kaynaklı diyebiliriz. Aşağıdaki galeriyi incelediğiniz de siz de bu yazdıklarımıza hak vereceksiniz. Renkler ve kullanılan yeni tığ işi kare motif modelleri ile örülen yazlık masa örtüsü çok ferahlatıcı bir hava sağlıyor. Bu da yaz aylarında tam da istediğimiz şey zaten. Özellikle yazlık mekanlar için oldukça güzel birer alternatif.

Rengarenk iplerle bezenmiş kare motifli tığ işi masa örtüsü yapılışı

Aslında bir çok kez paylaşmıştık kare motifleri. Örneğin papatya desenli anlatımlı tığ işi bebek battaniyesi yapılışı konusundaki kare motifler de çok sıcak ve güzel. Ama yazlık ve ferah bir çalışma istediğimiz için delikli bir model çok daha işimize yarayacaktır. Aşağıdaki masa örtüsü de harika bir model. Her kare desenin motifi aynı olmasına karşın, farklı renkler kullanılarak güzel bir kombin oraya çıkmış. Özellikle beyaz masalarda çok güzel duruyor.

Bu gibi daha fazla çalışma görmek isterseniz örgü tığ işi kategorimizde onlarca güzel örnek bulabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tuğba ayık dedi ki:

    Kaç numara tığ ve hangi marka hangi iple yapılı pr

BİR YORUM YAZ