Yazlık harika modelli tığ işi örgü etek yapılış şeması

Sponsor Bağlantılar

Sevgili hanımlar kız çocuklar için tığ ile yapılmış kolay örgü etek yapılış şemasını paylaşmak istiyorum. Üzerindeki desenler çok şık ve güzel. Fakat burada asıl önemli modelin kendisinden çok nasıl bir şeyden çıkartıldığı. Gördüğümde gerçekten hayretler içerisinde kaldım. Sanırım ustalık ve yaratıcılık bu olsa gerek. İşinde iyi olan, yıllardır örgü işi ile uğraşan hanımlarımız bana hak verecekler.Daha önce tığ işi yapılmış bir dantel tarzı peçete modeli, yazlık harika bir tığ işi eteğe uyarlamış. Üzüm salkımlarının hakim olduğu bu model, kız çocukların giyebileceği çok şık bir yazlık etek haline gelmiş. Her zaman fikrin ve orijinalliğin ne kadar önemli olduğunu söylediğimiz gibi bu modelin de ne kadar güzel bir fikirden çıkış noktası yakaladığına bakım takdir etmemek elde değil.

yazlik-tig-isi-orgu-etek-1

Tığ ile örülmüş etek modeli

Örneğin şemasından üzüm desenlerini çıkartabilirsiniz. Eteğin alt kısmına sıra sıra yerleştirilen üzümler, alt kısımdaki büyük yapraklar ile çok uyumlu bir görüntü ortaya çıkartarak bütünlüğü sağlamışlar. Yine üst tarafı incelediğinizde modelin düm düz olarak değil de hafif eğimli geldiğini görebilirsiniz. Bu da bu harika modelli yazlık tığ işi örgü etek modelini diğer modellerden farklı bir hale getiren başka bir unsur.

Aşağıdaki resimlerden, eteğin şemasını ve modelini yakından inceleyebilirsiniz. Siz de kız çocuğunuza veya kız çocuğu için farklı bir model arayan müşterilerinize bu güzel üzüm desenli yazlık tığ işi etek modelini örebilir, renk olarak farklı kombinasyonlar deneyerek çeşitlilik yaratabilirsiniz. Önümüzdeki sıcak ve güze bahar günlerinde kız çocukları için harika bir model olan bu tığ işi eteği, %100 pamuk bir ip ve 1 mm. tığ ile örmelisiniz. Kız çocuk örgü etek modelleri arasında kendine çok güzel bir yer bulacak olan bu modelin renk renk farklı çeşitlerini de örmeyi ihmal etmeyin. İyi örgüler.

Yazlık tığ işi örgü etek ve şeması

yazlik-tig-isi-orgu-etek-2

yazlik-tig-isi-orgu-etek-3yazlik-tig-isi-orgu-etek-4

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ