Yaprak desenli ve kenar oyalı tığ işi bebek battaniyesi örneği

Sponsor Bağlantılar

Bebek battaniyelerinin kenarına dantel örülünce biraz daha şık ve güzel bir model ortaya çıkıyor. Aşağıdaki örnekte bulunan örnekte olduğu gibi bebek battaniye modelleri açıklamalı olarak ve şeması olduğunda çok daha işe yarar ve örülebilir oluyorlar.  Yeşil iple ve kenar desenli olarak örülmüş bu kibar ve güzel kolay tığ işi bebek battaniyesi örneği yapılışı bakımından zor olmamakla birlikte verdiği görüntü açısından oldukça tatmin edici. Ortasından kenarlarına doğru uzanan yaprak desenleri düz bir modelin içine işlenerek güzel ve detaylı bir görünüm sağlamış. Kenar oyaları ile süslenerek de sadelikten kurtarılarak çalışmanın çok daha güzel bir görünüm elde etmesi sağlanmış.

Kenar modelli battaniyeler ile yapılan çalışmalar aynı örnekteki gibi bebeklerin yataklarına oldukça güzel bir hava katacaktır. Dantelin o güzel görüntüsü ile birleşen model ile yapılan her iş bu kadar özenli görünebilir. Böyle güzel kenarlar battaniyelerde nadir olarak kullanılsa da havlu kenarı örnekleri ile her zaman yapılan ve hiç bir zaman modası geçmeyen oldukça popüler bir uygulama.

Aşağıdaki bebek battaniyesi modelinin kenar desenini şemasını okuyarak çıkartabilirsiniz. Oldukça güzel ve renkli olan battaniye modeli bebekleriniz için hem altına sermek hem de üzerini örtmek için kullanabilirsiniz. Bunların hiç birini yapmasanız da karyolada dekoratif olarak durabilir. Zira oldukça tatmin edici bir modeli ve görüntüsü var. Renklerini bebeğinizin odasına göre şekillendirip kullanabilirsiniz. Daha farklı bir bebek battaniyesi modeli de ararsanız anlatımlı tığ işi bebek battaniye yapımı konusunu inceleyebilir, örgü şeması okumayı bilmiyor ve üzerindeki anlamları öğrenmek istiyorsanız da örgü şeması nasıl okunur konusuna bir göz atabilirsiniz.

Tığ işi bebek battaniyesi örneği

yaparak-desenli-kenar-oyali-bebek-battaniyesi-yapilisi-1

yaparak-desenli-kenar-oyali-bebek-battaniyesi-yapilisi-2

yaparak-desenli-kenar-oyali-bebek-battaniyesi-yapilisi-3

yaparak-desenli-kenar-oyali-bebek-battaniyesi-yapilisi-4

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ