Üzüm salkımı modeli kabartmalı örgü nasıl yapılır video anlatımlı

Sponsor Bağlantılar

Örgü modellerinin düz olarak örülmesi hanımlar için biraz kolaylık sağlıyor. Eğer güzel bir modelle iyi bir renk kombinasyonu yapılırsa çalışma çok daha güzel bir şekil alıyor. Düz olarak daha kısa sürede daha az iş gücü harcanarak yapılan modeller bütün örgü modelleri için büyük bir pay oluşturuluyor. Fakat her düz model güzel veya her renk uyumlu olmuyor. Bu yüzden yaptığınız emek verdiğiniz işlere biraz daha boyut kazandırırsanız çalışmalarınız için çok daha verimli olabilir.

Kabarmalı örgü modeli veya diğer adıyla üç boyutlu örgü modeli zor bir iş. Biraz emek, zaman ve sabır gerektiriyor. Eklediğim videoların sürelerine bakarak bunu siz de görebilirsiniz. Yaklaşık 90 dakikalık bir video anlatımı var. Fakat bittiğinde ise bu emeğin karşılığını çalışmanızı elinize aldığında hissedebilirsiniz. Bu örnekteki model gerçekten harika. Hem yapılışı hem de modeli açısından üst düzey bir çalışma. Üzüm salkımı modeli kabartmalı örgü modeli için çok güzel bir desen ortaya çıkarmış. Salkımın ucundaki kabartmalı üzümler nefis görünüyorlar.

Bu anlatımlı örgü modeli için hazırlanan videoda kabartmalı örgü modeli bir peçete için yapılmış. Sehpa ve masalarınızın üzerine koyabileceğiniz, üzerine tabak, bardak ve çerezlik kaseleri misafirler için koyabilirsiniz. Çok farklı çalışmalar için de kullanabileceğiniz bu tekniği öğrendiğinizde, kabartmalı örgü nasıl yapılır sorunun tam cevabını verebileceksiniz. Her çalışmanızda, tam olarak olmasa da küçük ve ufak modeller yaparak, düz ve basit gibi görünen örgü modellerini çok daha farklı bir tasarımsal boyuta taşıyabilirsiniz. Videoları izleyerek bu güzel çalışmayı yapacağınızı umuyorum. Şemasına bakarak da modeli net bir şekilde okuyabilirsiniz.

Kabartmalı üç boyutlu örgü nasıl yapılır?

kabartmali-orgu-modeli-1

Üstteki videolarda tam anlamıyla adım adım anlatımlı kabartmalı örgü modelinin yapılışını görebilirsiniz. Aşağıdaki şemadan da faydalanarak daha rahat örebilirsiniz.

kabartmali-orgu-modeli-2

kabartmali-orgu-modeli-3

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ