Tığ Oyası Kelebek Modeli Yapımı

Sponsor Bağlantılar

Ev hanımları, çeyiz hazırlarken birçok modeli bir arada hazırlıyor. Tığ oyası kelebek modeli yapımı her ne kadar kolay örgü modeli olsa da el becerisi ve dikkat gerektiriyor. Örgü modeline başlamak için bolca emek etmek gerekiyor. Bunun için yapılması gereken malzemeler ve yapılış aşamasıdır.

Tığ Oyası Kelebek Modeli Yapımı Hangi Malzemeler Gereklidir?

  • İsteğe bağlı renkte bir tane tülbent ya da yazma
  • Farklı renkte üç oya ipliği
  • Makas Ve çakmak
  • 21 numara tığ gerekli olan malzemeler temin edildikten sonra kelebek modeli yapımına geçiliyor.

Tığ Oyası Kelebek Modeli Nasıl Yapılır?

İlk olarak oyanın yapılacağı yazma kenarlarını ikili kaya kısmında çevrilmesi gerekiyor. Bu işlemi yapılırken sıklığın el becerisine göre belirlenmesi gerekiyor. Daha sonra dallat bırakılıp o bölge etrafına kelebek yapılmasına başlanıyor. İkili kaya yöntemi ile 1 kaya, 2 kaya şeklinde arttırma yapılarak toplamda 7 kaya olacak şekilde devam ediliyor. Kök kısmına geçerek, toplamda 7 kaya olana kadar aynı işlem yapılıyor. Biten kaya işlemelerinden sonra renk değiştirmek gerekiyor. Belli olması için beyaz renk kullanılarak kanat uçlarına anten yapılabilir. Oyanın düz tarafına 7 tane sık iğne geçilmelidir. Değişen beyaz halka ipin içerisine bir tane sık iğne yapılarak 6 zincir çekiliyor. Kolay ve şık iğne oyası kelebek yapımı modeli en köşe kısımdan beyaz renk başlanmalıdır. Aynı şekilde diğer uç kısma da yapılarak tek düğüm ile dolduruluyor. En son kısımda, kelebeğin antenlerini 3 zincir çekerek yazma sonuna kadar işleniyor.

Tığ Oyası Kelebek Modeli

Zürafa ve kaya modeli kullanılan yazma için değişik renkler ile farklı görünüm elde edilebilir. Ayrıca fular olarak da kullanılabilir. İğne oyası kelebek motifi, zarif ve şık modeller arasındadır. Motif uygulamaları başarılı şekilde uygulanabilir.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ