Tığ İşi Paspas Yapımı

Yine çok basit ve çok şık bir örnekle beraberiz. Tığ işi paspas. Bu gibi örgü paspas modelleri kalın ipler ile örülüp çok daha yumuşak bir his sağlamak amacıyla yapılıyor. Yere serilip üzerine basılacağı için daha kalın şişlerle ve iplerle örnek her zaman oldukça avantaj sağlıyor. Ayaklarınıza gelecek yumuşaklık hissi diğer ince iplerin verdiği histen kat ve kat daha iyi olacaktır. Aslında bunlara ip demek de çok doğru olmaz. Çoğu bayan eski tişört ve eski bluzları bu gibi modeller yapmak için ip haline getirerek kullanır. Bu hem geri dönüşüm sağlar hem de güzel işler yapmanıza bir neden olur. Fakat böyle büyük bir paspas örmeye kalktığınızda tek bir tişört size yetmeyebilir. Bunun için tek renk yerine birden fazla renkte ipler oluşturarak işlerinizi çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Tığ işi paspas yapımı için çok fazla malzemeye ihtiyacınız yok aslında. Bir makas, kalınca bir tığ (1,5 cm kadar) ve küçük düzeltmeler için bir iğne sizin işinizi görecektir. Bu gibi paspasları banyo paspas modelleri kategorisinde değerlendirebiliriz. Eğer evinizde daha küçük bir yer yoksa kullanabileceğiniz en uygun yer banyo olacaktır. Eni boyu itibari ile salonda, odalarda veya mutfakta kullanmak sizi biraz zorlayabilir. Fakat banyo için oldukça ideal bir boy.

Bu güzel paspas modeli daha önceden paylaştığımız bardak altlığı örneğimize çok benziyor. Örgü bardak altlığı resimli anlatım linkinden ulaşarak inceleyebilirsiniz. Renkler ve boyutu tamamen size kalmış. Fakat canlı ve  bahar renkleri çok şık ve güzel duruyor. Evinizde beyaz ağırlıklı mobilyalar varsa her renk uyar. Fakat pembe renk ve pembe tonları gerçekten çok şık.

Daha önce paylaştığımız barok tarzı tığ işi paspas yapılışı konusuna da mutlaka göz atın. Videolu olarak çok şık bir paspas yapımı. Evinizin her köşesinde çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

tig-isi-paspas

Kullanılan harika renkler sayesinde ortaya oldukça başarılı bir model çıkmış. Yuvarlak olarak örülmesi de çok avantajlı. İstediğiniz her yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

tig-isi-paspas-2

Eskilerden oluşturduğunuz ipler, bir makas, bir iğne ve 1,5 luk bir tığ ile bu paspası örmek çok zor değil.

tig-isi-paspas-3

Atılan ilmekler kalın olduğundan, işin tamamlanması da çok uzun sürmeyecektir. Çok kısa bir sürede oldukça güzel bir paspas oluşturabilirsiniz.

tig-isi-paspas-4

tig-isi-paspas-5

tig-isi-paspas-6

tig-isi-paspas-7

tig-isi-paspas-8

tig-isi-paspas-9

tig-isi-paspas

kaynak:http://zszywka.pl/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ