Tığ İşi Örgü Çorap Yapılışı

Soğuk havalar için en iyi çözüm örgü çorap modelleri. Bu yazıda da örgü çorap yapımı için çok güzel desenler paylaşacağız. Tığ ile veya şiş ile örülebilen bu güzel örnekler bayanlar için her an kurtarıcı niteliğinde. Soğuk havaların yavaş yavaş yaklaşmasıyla beraber, bizi sıcak tutacak örgü örneklerini de artırmaya başlamanın zamanı geldi. Örgü çorap, hiç bir zaman örülmesi bitmeyecek ve her an lazım olacak bir örgü işi. Bayanların en çok ayakları üşür. Hele hele ev hanımı iseniz, ev işi, yemek yapma derken günün her anı ayaktasınızdır. Patik bu işe çözüm olabilir. Fakat patikler bileğe kadar olduğundan ayağınızın yalnızca bir kısmını ısıtır. Çorap ise sizin ördüğünüz uzunluğa bağlı olarak sizi daha çok sıcak tutar. Bir de seçtiğiniz ip sıcak ise, o zaman hiç üşümezsiniz. Sadece evde değil, biraz ince bir ip kullanarak ayakkabınızın içinde dışarıda da kullanabilirsiniz. Örneklerdeki tığ işi çoraplara bakarsanız, hepsinin boğaz kısmının desenli olduğunu görürsünüz. Bunlar hem dışarıda hem de ev içinde giyilebilecek güzel modeller.

Örgü Çorap Modelleri Güzel Bir Hediyelik Olabilir

Sadece kendiniz için değil, hediye götürmek istediğinizde de, örgü çoraplar çok şık bir alternatif. Renk renk ördüğünüz bu güzel işleri, arkadaş, dost ve akrabalarınıza hediye ederek onların da ayaklarını güzelleştirebilirsiniz. Dışarıdan alacağınız çorapları istediğiniz gibi şekillendiremeyebilirsiniz. Eğer boş vaktiniz varsa, bu gibi şeyler örmeyi seviyor ve hediye vermekten hoşlanıyorsanız bu çok şık tığ işi çorap modellerini incelemelisiniz.

Şemalı Tığ İşi Örgü Çorap Modelleri

Aşağıdaki örnekler hem giymeniz için, hem de hediye etmeniz için örebileceğiniz güzel modeller. Boğaz kısımlarında yapacağınız değişik tığ işlemeleri ile çok farklı örnekler çıkartarak işlerinizi çeşitlendirebilirsiniz.

Tığ İşi Çorap 1

Boğaz kısmına geçilen kurdele ile kibar bir görüntü ortaya çıkartılan bu modeli tercih edebilirsiniz.

Tığ İşi Çorap 2

Tığ İşi Çorap 3

Ya da boğaz kısmında çok fazla işçilik yapılmış el emeği bu farklı tığ işi çorap modeli ile de kendi yeteneklerinizi deneyebilirsiniz.

Tığ İşi Çorap 4

Tığ İşi Çorap 5

Aynı yukarıdaki model gibi yapılmış fakat farklı renkler ile örülmüş bu modeller de alternatif olarak örülebilir.

Tığ İşi Çorap 6

Tığ İşi Çorap Şema 1

Tığ İşi Çorap Şema 2

Tığ İşi Çorap Şema 3

Hangisini örmek isteseniz yukarıdaki şemalar sizin için tığ ile çorap örülüşünü kolay bir hale getirecektir. Şemalardaki desenler ile istediğiniz modeli kolayca örebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ