Tığ işi kare motif örneği ile harika ekose battaniye yapımı anlatımlı

Battaniye yapımı ve battaniye yapılışı artık günümüz hanımları için bir kazak veya yelek örnek kadar doğal bir hale geldi. Kare örgü motifleri ile artık her türlü model kolaylıkla yapılabiliyor. Kare motiflerin güzelliği ve vermiş oldukları harika görüntüler yapılan işleri oldukça kolay ve alımlı bir hale getiriyor. Tığ işi battaniye yapımı anlatımlı ve resimli olunca da hem yapılması kolay oluyor hem de sonuçta nasıl bir çalışma ortaya çıkacağını daha yapmadan görerek belki de bir zahmetten kurtuluyorsunuz. Çoğu örgü modelleri sadece yazı ile anlatım yapılırken aslında bunu örecek kişi için biraz zorluk çıkartabiliyor. Fotoğraflı anlatım olduğunda nasıl bir model ve örnek yapacağınızı görebilirsiniz. Bu da sizin için oldukça faydalı bir kolaylık sağlıyor.

ekose-battaniye-yapimi-anlatimli-17

Görsel anlatımlı örgü modelleri her zaman daha özel

Aşağıda adım adım fotoğraflı olarak yapılan battaniye modeli kare motifler kullanılarak oluşturulmuş. Sadece bir iki renk ip ile yetinilmeyip 4 farklı çeşit ile harika renkler kullanılarak uyum sağlanmış. Bu size biraz zor ve yapılması uğraştırıcı gelebilir. Fakat en güzel görünümü sağlamak için biraz uğraşmak gerekiyor. Bu çalışmada sadece bir veya iki renk kullanılmış olsaydı, iplerin renkleri gelişigüzel ve uyumsuz seçilseydi bu güzel görünümlü tığ işi battaniye modeli çok farklı görünebilirdi. Bu yüzden yapılan işin zorluk derecesi ve süreci sonucu tamamen etkiliyor.

Seçilen iplerin uyumuna bakarsanız yine çok cırtlak ve patlayan renkler yerine gayet soft ve ferahlatıcı bahar renklerinin tercih edildiğini görebilirsiniz. Bu da battaniyeyi kullanacağınız alana harika bir canlılık katacaktır. Bu güzel kare örgü motifini örmeye başlayıp pratiklik kazandığınızda çok daha farklı işlerde de kullanabilirsiniz.

Tığ işi ekose battaniye yapımı anlatımlı

Sitede daha önce kare motifler ile ilgili çok güzel örnekler paylaşmıştık. Bu motifler ile patikten battaniyeye, oyuncaktan çantaya aklınıza gelebilecek her türlü çalışmayı rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunların hepsini bir arada görmek için kare örgü modelleri aramasına tıklayarak sitedeki bütün çalışmalara ulaşabilirsiniz. Eğer ben henüz yeniyim biraz daha basit bir kare anlatımı istiyorum derseniz ise kare örgü deseni yapılışı konusunda hem resimli hem de anlatımlı olarak modelin yapılışını inceleyebilirsiniz. Bu konu hem yeni başlayanlar hem de kare örgü modeline başlangıcın adım adım nasıl olduğunu görmek isteyenler için çok faydalı bir çalışma.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ