Tığ işi ile lekeli örgü çiçek yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Şimdiye kadar bir çok örgü çiçek deseni paylaştık. Kaç tane olduğunu bilmiyorum ama işinize yarayan yaramayan bir sürü vardır. Bu şimdiye kadar ki en güzel ve en kullanışlı tığ işi çiçek deseni diyebilirim. Desen o kadar geniş bir yelpaze ile yapılmış ki, istediğiniz her örgü modeli ile birlikte kullanabilirsiniz. Tek başına da harika işler çıkartacaktır. Mutfakta kullanacağınız bulaşıklarınızı yıkamak için bir bez, veya bir lif, ya da biraz daha büyütürsek bir yastık kılıfı, parça örgüler halinde renkleri ters düz ederek (örnekteki fotoğraflarda görebilirsiniz) battaniye veya paspas… Bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz. Buradaki asıl önemli nokta sizin hangi işinize en çok yakışacağı ve hangi işinizde en çok faydalanabileceğiniz. Örgü biraz da kabartma modeline giriyor. Çok abartı bir boyut olmasa da, üst kısımdaki bölüm biraz boyut hissi vererek modeli daha da ön plana çıkartıyor.

Tığ işi örgü çiçek yapılışı ve örnekleri

Aşağıdaki fotoğraflarda farklı renkler ile yapılmış modelleri inceleyebilirsiniz. Genellikle iki renk kullanılmış. Siyah pembe, siyah mavi gibi karşıt renkler ile oluşturulmuş. Fakat benim en çok hoşuma giden turuncu ve sarı ile yapılmış olan örnek. Renkler çok güzel ve albenili olmuş. Sizin kendinize ait renk zevkiniz ve seçiminiz ile ortaya çıkacak işler eminim ki harika olacaktır. Adım adım fotoğrafları da ekledim. Şimdiye kadar böyle bir model örmeyen hanımlar için oldukça yardımcı olacaktır.

orgu-cicek-deseni-1 orgu-cicek-deseni-2 orgu-cicek-deseni-3 orgu-cicek-deseni-4 orgu-cicek-deseni-5 orgu-cicek-deseni-6 orgu-cicek-deseni-7 orgu-cicek-deseni-8 orgu-cicek-deseni-9 orgu-cicek-deseni-10 orgu-cicek-deseni-11 orgu-cicek-deseni-12 orgu-cicek-deseni-13 orgu-cicek-deseni-14 orgu-cicek-deseni-15 orgu-cicek-deseni-16 orgu-cicek-deseni-17 orgu-cicek-deseni-18

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ