Tığ işi ile küçük çanta yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Tığ işi ile yapılan modellerin yeri her zaman bir başka olmuştur. Çünkü yapılan iş o kadar ince elenip sık dokunuyor ki normal bir şiş ile yapılsa bu kadar güzel durmaz sanırım. Özellikle küçük boylardaki çalışmalar için tercih edilen tığ, yapılırken biraz zorlasa da iş bitiminde oldukça güzel bir iş ortaya çıkartıyor. İnce ve küçük küçük işlenmiş motiflerin arasında renkli iplerin o güzel desenleri ortaya çıkartması hanımlar için çok zevkli bir iş haline gelebiliyor. Örgü içindeki en zevkli kısım yapılan modelleri boy olarak küçük yaparak kullanmak. Bu daha şirin ve daha güzel bir görsellik sağlıyor.

Tığ işi küçük çanta

Aşağıda çok tatlı ve bir o kadar şirin tığ işi çanta örneği var. Çok basit ve yapılması bir o kadar kısa süren çantanın kapak kısmı güzel bir motifle süslenmiş ve bu sayede düz olan model çok hoş bir görüntüye bürünmüş. Bu küçük ve şirin çantayı ister çocuklarınız için isterseniz kendiniz için örebilir ve kullanabilirsiniz. Kendiniz için bozuk paralarınızı koyabileceğiniz bir çanta haline getirebilirsiniz. Tamamen size kalmış.

tığ işi çanta yapılışı

Tığ ile çanta yapılışı

Çok zorlanmadan yapacağınızı düşündüğüm bu güzel çantanın adım adım fotoğrafları aşağıda. Gayet şık ve boyutu sayesinde şirin görünen çantanın farklı renkler ile çok daha güzel duracağından eminim. Özellikle sıcak tonlar ile beraber bu güzel küçük çanta üzerindeki çok güzel tığ oyaları ile çok daha güzel görünüyor.

Çantayı tamamladıktan sonra kapağı için küçük düğmeler veya boncuklar kullanabilirsiniz. Bu tığ işi modelleri için oldukça sık kullanılan bir yöntem. Çalışmanıza tamamlayıcı bir özellik katarak daha fazla kullanışlı olmasını sağlayabilirsiniz. Uyumlu renkler kullanmaya dikkat edin. Daha önce aynı bu çantaya benzer bir çalışma daha paylaşmıştım. Küçük ama harika örgü el çantası konusunda hem şemasını hem de yapılış videosunu izleyerek başka bir model daha öğrenebilirsiniz. Herkese renkli örgüler.

Kaynak :http://svetlanash.ru

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ