Tığ İşi Bebek Örgü Modelleri

Sponsor Bağlantılar

Tığ işi bebek örgü için hangi malzemeler gereklidir: 4 – 4,5 veya 5 numara tığlar idealdir. İstediğiniz renk ve incelikte bebe yünü olarak adlandırılan, diğer iplere göre daha yumuşak ve elastik yapıya sahip ip, Süslemelerde kullanabilmek için; kurdele, lastik tercihinize göre motifler.

Bebeklerde En Çok Kullanılan Modeller Nelerdir

Bebekler için en sık örgü işinin kullanıldığı dönem kış aylarıdır, vücut ısısının korunması ve desteklenmesi için: Yelek, süveter, hırka, atkı, bere, eldiven, patik, panço en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Bebeklerde tığ işi bebek örgü modelleri kullanırken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında rahatlık, kullanılabilirlik ve sağlık gelir. Bazı bebeklerde yünün vücuda teması alerjik reaksiyonlar gösterebilir veya örgüleriniz de süs amaçlı kullanılan boncuk, püskül gibi detaylar ağzına getirebilir, boğazına kaçabilir sağlığını riske atıcı olabilir bu konuya da ekstra hassasiyet göstermeniz gerekecektir.

Tığ işinde her üründe kullanılabilecek basit yöntemler: Örgüye yeni başlayacak olanların dahi kolaylıkla örebileceği ve keyifle tamamlayabileceği tığ işi bebek örgü modelleri arasında olan bebek yeleği için püf noktalar vereceğiz. İpi tığın arkasından geçirerek, ipi ters yöne gelecek şekilde batırıyoruz ve iki tane düz ilmek alıyoruz, daha sonra ipi tığın ön tarafına geçirip ipi ön taraftan çekip ilmeği tamamlıyoruz ve ipin ön taraftan süz çıkmasını sağlayarak arka kısma batırarak ipin geçişini sağlıyoruz. Bu işlemi aynı sıralama şekli ile alt sıraya ördüğümüz lastiğin son ilmeğine gelene kadar tekrar ediyoruz. Son derece pratik bir yöntem olması sebebi ile kısa sürede büyüteceksiniz birçok üründe de rahatlıkla uygulayabileceksiniz tek dikkat etmeniz gereken kısım ürününüzün alt lastiğinin büyüklüğüdür.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ