Tığ işi battaniye yapımı şemalı

Sponsor Bağlantılar

Anlatımlı tığ işi bebek battaniyesi modeli konularını İnternet’te çok sık bulursunuz. Fakat bu battaniye modelleri her zaman istediğiniz gibi olmayabilir. Düz örgü ile yapılmış, basit ve sıradan modellerdir. Aşağıda size şeması ile birlikte vereceğim tığ işi battaniye modeli ise, sıra dışı ve tasarım olarak çok şık duruyor. Üzerinde farklı örgü modelleri varmış gibi dursa da, aslında tek bir modelin değişik boyutları ile yapılmış. Bu teknik çok farklı ve güzel bir çalışma ortaya çıkarmış.

Farklı alanlarda kullanılan örgü battaniye modelleri

Bu modeli illa ki üzerinizde kullanacaksınız diye bir kural yok. Koltuklarınızın ve kanepelerinizin üzerine, bahçeli bir evde oturuyorsanız bahçede bulunan sedir gibi koltuklarınızın üzerine sererek çok çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz. Genellikle hanımlar bu tip örgü battaniye modellerini dış mekanda tercih ediyorlar. Çünkü içi mekanda kullanıldığında eşyalara ve diğer dekorasyon için kullandığınız süslere uymayabiliyor.

Tığ işi battaniye yapımı

Fotoğrafa bakarak bu ne kadar karışık bir örnek demeyin. Aslında çok basit bir örnek. Şemadaki deseni büyüklü küçüklü örerek birleştirdiğinizde ortaya renkli ve güzel bir battaniye modeli çıkıyor. İstediğiniz boyutta örüp, istediğiniz mekanda kullanın. Zevk sizin.

tig-isi-battaniye tig-isi-battaniye-sema

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ