Tığ ile renkli örgü bebek battaniyesi nasıl yapılır?

Sponsor Bağlantılar

Eğer bebeğiniz varsa her hava şartlarında size gerekli olan bebekler için örgüden yapılmış battaniye modelleri her annenin çantasında mutlaka olması gereken en önemli şeylerden bir tanesi. Bebeklerin sürekli olarak değişen vücut ısıları, terlemeden dolayı üstlerinin sürekli olarak değiştirmek zorunda kalınması ve ani terleme ve soğuma sonucunda hastalıkların önüne geçilmesi için bu modelleri örüp, alp veya ördürüp kullanmak gerçekten çok önemli. Yapmaya başladığınız, tığ ile yapmaya çalıştığınız bebek battaniyesi normal battaniyelerden biraz daha farklı olsa hiç de fena olmaz. Daha farklı ve renkli fikirler ile çok daha estetik şeyler örebilirsiniz.

Renkli ve farklı bebek battaniye modelleri

Örgü ile uğraşan hanımlar arasında, standart kalıplardan sıyrılıp farklı olmayı başarabilmiş olanlara her zaman hayranlıkla bakmışımdır. Bir şeyi olduğu gibi kabul etmeden farklılıklarını yaptıkları işlere de yansıtan bu hanımların çalışmaları gerçekten her zaman farklı ve güzel oluyor. Özellikle işe bebekler için örgü modelleri konusuna geldiğinde çok daha cesur işlere imza atabiliyorlar. Aşağıdaki battaniye modeli bu gibi hanımların çok seveceği ve örmekten çok zevk alacakları harika bir model.

Sadece battaniye değil örtü de olabilir

Tam anlamıyla açıklamalı bir şekilde örülen battaniye modellerini her fırsatta sizinle paylaşmaya çalışıyoruz. Kimi zaman sadece şeması olduğu için de elimizden bir şey gelmiyor. Ama artık şema okumak çok kolay. Sitemizde şema okumak ile ilgili makalemize göz atabilirsiniz. Bu güzel bebek ve çocuk battaniyesi Uzak Doğu’da örülen oldukça popüler bir model. Eğer battaniye olarak kullanmayı düşünmüyorsanız koltuk ve yatak için örtü olarak da örebilir ve kullanabilirsiniz. Ördükten sonra hangi amaçla kullanacağınız tamamen size kalmış.

Tığ ile renkli bebek battaniyesi nasıl örülür?

tig-ile-renkli-orgu-bebek-battaniyesi-nasil.yapilir-1

Yukarıdaki modele baktığınızda daha çok örtü gibi kullanılıyor gibi dursa da aslında çok güzel bir battaniye. Kullanım amacını siz belirleyeceksiniz.

tig-ile-renkli-orgu-bebek-battaniyesi-nasil.yapilir-2

Bu şekilde süsleyerek bebekler için battaniye olarak kullanımı da sağlanabilir. İplerin yumuşak seçilmesine dikkat edin.

tig-ile-renkli-orgu-bebek-battaniyesi-nasil.yapilir-3

Sadece yatak ve koltuklara değil, sandalye tarzı tek kişilik şeylere de dekoratif amaçlı kullanılabilir.

tig-ile-renkli-orgu-bebek-battaniyesi-nasil

tig-ile-renkli-orgu-bebek-battaniyesi-nasil.yapilir-sema

Yukarıdaki şemalar detaylı bir şekilde oluşturulmuş. Bu gibi bebekler için örülmüş tığ işi battaniye modelleri kullanışlı ve çok işe yarar bir örnek. Çok daha fazlası için site içi aramayı kullanarak diğer anlatımlı modellere ulaşabilirsiniz. Herkese iyi örgüler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ