Ters Başak Örgü Modeli Şal Modelleri

Sponsor Bağlantılar

Örgü modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de şal motifleridir. Şal özellikle kış aylarında soğuktan korunmak için tercih edilen aksesuarlardan biridir. Aynı zamanda şal modelleri boğazlı kazak gibi kıyafetler ile de oldukça fazla kullanılmaktadır. Ters başak örgü modeli şal modelleri ile birbirinden farklı renklerde şal örebilirsiniz. Şal modelleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de ters başak örgü modelidir. Ters başak örgü modelinin temellerini öğrenerek farklı renklerde şal motifleri deneyebilirsiniz.

Ters Başak Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Ters başak örgü modeline başlamak için öncelikle iki ilmek ile başlamak gerekiyor. İki ilmek başladıktan sonra bir defa düz olarak artıma işlemi yapmanız gerekecektir. Örgü modelleri ile sürekli iç içe olan kişiler bunu ajur olarak ifade etmektedir. Örgü modellerinde ajur artıma anlamına gelmektedir. Artırma işlemi yapıldıktan sonra diğer şişteki ilmekten alınır ve bu aşamada da bir adet eksiltme yapılmış olunur. Daha sonra aynı işlemi bir sonraki sırada da uygulamanız gerekecektir. Fakat bir sonraki sırada aynı işlemi uygularken ters aşamalı olarak devam etmeniz gerekecektir. Ters başak örgüde önemli olan tüm ilmeklerin aynı sırada olması gerekmektedir. Kenarların ikişer defa artırmalı ve ikişer defa azaltma yapmalısınız. Azaltma ve eksiltme aşamaları sırası ile yapılmalıdır.

Ters Başak Motifi İle Neler Yapılır?

Başak ve ters başak örgü modelleri farklı modeller için tercih edilmektedir. Balak örgü modelleri ile boyunluk atkı yada bere yapabilirsiniz. Ters başak örgü modeli diğer modellere göre çok daha ince olacağından dolayı özellikle şal motifleri için daha çok tercih edilmektedir. Kış aylarında sizi sıcak tuttuğu kadar aynı zamanda şıklığınıza şıklık katacak şal modelleri için ters başak motifini tercih edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ