Söz bohçası ve söz tepsisi nasıl süslenir?

Sponsor Bağlantılar

Merhaba hanımlar. Yine güzel bir proje ile birlikteyiz. Söz tepsisi nasıl süslenir? Normal dikiş ve nakışlardan farklı olarak kurdeleler ile harika bir çalışma. Söz ve nişan yapıldığında en fazla göz önünde bulunan ve dikkat çeken şeyler arasında yüzüklerin ve makasın üzerinde bulunduğu tepsidir. Tepsinin güzelliği ve çekiciliği o akşamın en güzel ve şık şeylerinden birisi olması gerekir. Çok çeşitli süsleme biçimleri olan bu tepsilerin en güzel yanı ise istediğiniz bir şekilde süsleyip kullanmanız.  Buradaki püf noktası ise birbiri ile uyumlu materyaller kullanmak. Söz tepsisi ve bohçası süsleme kurdeleler ile gerçekten çok güzel bir görünüme bürünüyor.

Söz tepsisini süslemek kurdele ile çok daha renkli ve şık

Kurdelelerin parlaklığı, renklerindeki güzelliği ve kolay form alması işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Yapılırken de aynı kolaylık ve pratiklik ile birlikte yapacağınız süsleme çok şık bir görünüme bürünerek istediğiniz gibi bir söz tepsisi elde etmenizi sağlayacak. Bu gün sizinle beraber, açıklamalı ve resimli olarak, söz bohçası olarak kullanabileceğiniz, veya nişan bohçası ve çeyiz bohçası olarak da tasarlayabileceğiniz şık bir bohça süslemesi yapacağız. Aşağıdaki fotoğraflar ve açıklamalar sayesinde çok kolay bir şekilde yapacağınızı umut ediyorum.

Söz tepsisi ve söz bohçası süslemesi nasıl yapılır adım adım anlatım

soz-bohcasi

Malzemeler

Majestik 25 mm Pembe Janjanlı Kurdele
Majestik 25 mm Gül Kurusu Janjanlı Kurdele
Majestik 25 mmYeşil Janjanlı Kurdele
Majestik 4 mm Yeşil Nakış Kurdelesi
Madeira Dikiş İplikleri
Madeira Nakış Makası
Kumaş
Kurdele İğnesi
Kasnak

Uygulama

25 mm janjanlı kurdele kullanarak, elde gül uygulaması yapıp, kumaşı hafif delerek, el gülünü kumaşa oturtup dikiniz.

Kurdelenin devam eden kısmı ile, japon iğnesi tekniği ile gülün taç yapraklarını oluşturunuz. Japon iğnesi tekniğini uygulamaya başlamadan önce, iğne ile batılacak noktayı belirledikten sonra o noktayı ve kumaşı nakış makası ile delerek, janjanlı kurdelenin deforme olmasını engelleyin (Resim 1,2,3).

İğne ile kumaştan çıkmadan önce tekrar kumaşı delerek, yukarı çıkınız. Aynı işlem basamaklarını uygulamaya devam ederek gülü tamamlayınız. (Resim 4). Yaprakları da aynı işlem basamaklarını uygulayarak tamamlayınız. Dallar için 4 mm nakış kurdelesı kullanınız. Kurdeleyi kıvırıp tutturarak dallara form veriniz.

Goncaları el yapımı minik güller yaparak tamamlayınız.

Söz tepsisini 7 mm nakış kurdeleleri kullanarak süsleyebilirsiniz.

resim 1

resim 1

resim 2

resim 2

resim 3

resim 3

resim 4

resim 4

soz-bohcasi22

Söz tepsisi veya söz bohçası süsleme nasıl yapılır anlatımlı öğrendikten sonra ortaya çıkan güzel güllerden aynı metod kullanarak istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Daha küçük ve daha büyük çiçekler çalışmanızı farklı gösterebilir.
Kaynak: Nakış Deryası

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ