Sıradışı Japon örgü modeli tekniği

Sponsor Bağlantılar

Harika bir uzak doğu örneği. Sanırım Japon örgü modelleri arasında çok popüler. Ara sıra Japon örgü siteleri içinde gezinti yapıyorum. Böyle farklı örneklerle karşılaşıyorum. Gün geçtikçe çok daha fazla bilgi ve sahibi oluyoruz. Sitemizin de amacı görülmeyeni, bilinmeyeni size ulaştırmak. Bu, İnternet’in gelişmesiyle oldukça kolay bir hal aldı. Yabancı örgü siteleri arasında gezinti yaptıysanız Japon örgü modellerinin ne kadar zarif ve farklı olduklarını görmüşsünüzdür. Uzak doğu esintisi her modelde mevcut. Bunun yanında şimdiye kadar hiç görmediğiniz örgü modelleri ve teknikleri de karşınıza çıkmıştır. Bu sıradışı Japon örgü modeli tekniği biraz uğraştırıcı ve zor görünmesine rağmen, sonuca ulaşınca ne kadar güzel bir model olduğu ortaya çıkıyor.

Japon örgü modelleri çok farklı ve sıradışı

Birbiri içine geçmiş halkalar ile örgü örmek ne kadar sıradışı olabilir ki? İşte bu kadar sıradışı ve güzel olabilir. Özellikle doğru renkleri kullandığınızda ortaya çıkacak işi hayal edebilirsiniz. Bu güzel halkaları oluşturarak mükemmel bir sonuca ulaşabilirsiniz. Düz bir zemine uygulanan modeller için uygun bir teknik olabilir. Örneğin yastık kılıfı veya küçük halı ve kilimler için oldukça ideal. Fakat sizin başka fikirleriniz de olabilir. Bir giysi üzerine nasıl kullanılabilir ama, ilk önce komple bitirilip daha sonra giysiye eklenebilir sanırım. Eminim oldukça havalı ve güzel görünür.

japon-orgu-modelleri-2

İlk bakışta bu Japon örgü modeli tekniği size zor gibi gelebilir. Yani birbirine geçmiş halkalar gözünüzü korkutabilir. Ama dikkatli baktığınızda sizi engelleyecek bir şekil yok. Halkaların orta kısmı çok boş ve geniş olduğundan rahatlıkla örebilirsiniz. Bundan sonra da sadece içlerini doldurmak kalıyor. 4 halka olduğundan bir tanesini yapınca diğer halkalar için biraz daha el becerisi kazanmış olursunuz. Hatta halka içlerini daha farklı bir model ile bile örmeyi düşünebilirsiniz. Sürekli örüp çok hoşunuza giden bir deseni orta kısma uygulayabilirsiniz. Üç renk ile yapılan bu güzel örneği siz dilediğiniz renkler ile örebilirsiniz. Fakat çok renk bu farklı tasarımı bozabilir. Olduğu gibi bırakmak en güzeli.

Japon örgü modeli tekniği

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ