Sıradışı anlatımlı tığ işi kare örgü motifi yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Her modelde oldukça sık olarak kullanılan kare örgü motifleri, renk renk ve çok çeşitli desenleriyle her zaman örgü ören bayanlar için vazgeçilmez olmuştur. O kadar çok kullanım alanına sahip ki. İstediğiniz her modelde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir kaç renk kullanılan kare motifler sıra sıra renkler ile çok canlı görünüyor. Ne kadar canlı ve renkli ip tercihi yaparsanız oluşturduğunuz kare motifler de o kadar şık ve güzel görünüyor. Kare motifleri ören bayanlar çocuk battaniyesi gibi kendisini daha büyük alanda gösterebilecek şeyleri tercih ediyorlar. Oysaki küçük kare motifleri her zaman çok daha şirin ve şık görünerek daha güzel bir model ortaya çıkartmada yardımcı oluyorlar. Bebeklerin veya çocukların giysilerine ufak dokunuşlar yaparak kare motifleri değerlendirebileceğiniz gibi, çantalarda da oldukça sık kullanılıyor.

Farklı örgü modelleri arasında kare örgü motifleri

Her zaman paylaşılan, herkes tarafından bilinen bir örgü modelini farklı bir şekilde yorumlayarak bambaşka bir hale getiren hanımlarımıza hayranlık duyuyorum. Gördüğünün aynısını yapmayıp, “bunu daha farklı nasıl yapabilirim” diye düşünerek örgüde kullanılan bu gibi motifleri daha yükseklere çıkartıp herkesin faydalanmasını sağlıyorlar. Deneme yapmadan nasıl görüneceğini bilemezsiniz. Siz de incelediğiniz ve esinlendiğiniz bu gibi modellere başka teknikler ekleyip hiç bir yerde eşi benzeri olmayan örgü modelleri ortaya çıkarmalısınız.

Bu yeni ve farklı tığ işi kare örgü motifi yapılışı bakımından oldukça kolay bir örnek. İlk baktığınızda karışık ve sizi yoracak bir model gibi görünse de, anlatımlı olarak açıklaması bulunan fotoğraflara baktığınızda sadece küçük bir tığ hilesi ile yapıldığını siz de fark edeceksiniz. Tek sıra farklı renkte bir ip geçerek oluşturabileceğiniz motifin fotoğraflı açıklamasının oldukça yeterli olduğunu düşünüyorum. Sitede daha önce kare motiflerle ilgili oldukça fazla yazı mevcut. Arama yaparak bunlara ulaşabilir ve neler yapabileceğinize dair bir kaç fikir edinebilirsiniz.

Anlatımlı tığ işi kare örgü motifi yapılışı

farkli-kare-orgu-motifi-anlatimli-yapilisi-2

farkli-kare-orgu-motifi-anlatimli-yapilisi-3

Kare motiflerini örerken farklı ip seçeneklerini de değerlendirmelisiniz. Birbiri ile uyumlu ipler motifleri çok daha güzel bir hale getirecek.

farkli-kare-orgu-motifi-anlatimli-yapilisi-4

farkli-kare-orgu-motifi-anlatimli-yapilisi-5

Üçüncü rengi uygularken de aynı ilk renkler gibi kare motiflere güzel örülecek renkler seçmeye özen gösterin.

farkli-kare-orgu-motifi-anlatimli-yapilisi-6

farkli-kare-orgu-motifi-anlatimli-yapilisi-7

farkli-kare-orgu-motifi-anlatimli-yapilisi-8

Bittiğinde bu şekilde çok farklı ve yeni bir kare örgü modeli elde etmiş olacaksınız. Kullandığınız ipin çeşidine göre istediğiniz alanda kullanabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ