Rüzgar Gülü Lif Yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Tığ işi ile renkli lif ipleri kullanılarak rüzgârgülü desenli, farklı lifler yapılabilir. Örgü ören her bayan mutlaka lif örme geçmişine sahiptir. Çünkü hem basit hem eğlencelidir. Örmesi kısa zamanda bittiği için, bayanların vazgeçilmez örgü modelleri arasında yerini alıyor.

Rüzgâr Gülü Lif Malzemeleri Nelerdir?

Rüzgârgülü lif yapılışı, tığ işidir. Gerekli olan tek malzemeler tığ ve iptir. İsteğe bağlı her renk ip kullanılabilir.

Rüzgâr Gülü Lif Nasıl Yapılır?

Tığ ile 8 zincir çekilir ve halka yapılır. Halkanın içerisinden tığ üzerine 3 defa ip alınarak 1 fıstık modeli yapılır ve 3 zincir çekilir. Bu işlem 5 kez daha tekrarlanıyor. Toplam da 7 fıstık oluşturuluyor, en son çekilen 3 zincir ilk fıstık modeline bağlanır ve daire motifi tamamlanmış olur. Tığ üzerinden bir fıstık yapılarak 1 zincir çekmeye devam ediliyor. Aynı yere tekrardan 3 zincir çekiliyor. Bu işlemleri tekrar ederek fıstık motifi tamamlanıyor. En başta bulunan boşluk kısmına sırasıyla, 1 fıstık 1 zincir 3 defa yapılıyor. Boşluk kısmına 4 zincir çekilerek tamamlanıyor. Aralardaki zincir sayısı sabit 4 zincir olacak şekilde 2 sıra renkli iple kenar oyaları yapılıyor. Kenar oyası için fıstık modeli sıra sonuna gelinceye kadar devam ediyor ve son kısımda 3 zincir çekilerek fıstığın uç kısmına doğru bağlanıyor.

Rüzgâr Gülü Lif Örnekleri

Rüzgâr Gülü lifler, banyolara değişik model ve şıklık katacak kullanışlı lif modelleridir. Çok basit bir lif örneğidir. Yapılışında fazla ip kullanılmaması ayrıca tercih edilme nedenidir. Özellikle çeyiz bohçalarının vazgeçilmezi arasında örgü lif model olarak farklılık gösteriyor. En çok tercih edilen modeller arasında yerini alan rüzgâr gül lif modeli her renkte, her banyoda kese olarak kullanılan lif örgü işidir.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ