Resimli anlatımlı örgü tığ bebek sandalet modeli yapılışı

Anlatımlı örgü modelleri ile yapılan bebek örgüleri renkli ve cıvıl cıvıl. Yaz ayları olsun kış ayları olsun bebek sandalet modelleri bebekler için oldukça güzel alternatif. Yaz aylarında bebek patik modelleri bebeklerinizin ayaklarını her ne kadar sıcak tutup üşümemelerini sağlasa da, belli bir sıcak derecesinden sonra onları terletip sıkabilir. Bu da onları oldukça huysuz bir hale getirebilir. Bu yüzden her tarafı kapalı bebek patikleri yerine, böyle güzel açık sandalet modelleri örüp giydirmek biraz daha serin ve güzel bir seçenek. Hem örülmesi kolay hem de bir kaç renk seçeneği kullanarak çok güzel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bebek örgü modelleri her zaman güvenli olmalı

Bebeğiniz yürüyor ve çok hareketli ise, evin içinde onu zapt etmeniz oldukça zor. Evinizin tabanı kaygan parke ile kaplı ise o minik ayaklarının kayıp düşmesi içten bile değil. Burada sandalet modelinin güzelliği ortaya çıkıyor. Patik modellerine nazaran sandalet modellerinin alt tabanı kalın olduğundan bebeklerinize ekstra bir koruma sağlıyor. Ayaklarına bir şey batmamasını sağlaması yanında, yeni yürümeye başlayan bebeklerin sürekli olarak kayıp düşmemesi için de iyi bir alternatif.

anlatimli-orgu-tig-bebek-sandalet-modeli-yapilisi-14

Aşağıdaki tığ işi sandalet modeli de bu işlevleri üzerinde barındıran rengarenk bir model. Tek renk ile yetinilmeyip üç farklı ip seçeneği ile örülerek şık bir görüntü ortaya çıkmış. Her rengin birbiri ile uyumlu olması kendisi kadar görüntüsünü de güzelleştirmiş. Ön tarafının açık olması da çok ferah bir sandalet olmasını sağlamış. Tabanı tek değil iki kat örülmüş. Bu da sandaletin cazibesini arttırıyor. İki kat örülen sandalet hem yumuşak hem de daha korunaklı bir hale geliyor. Siz isterseniz tek kat da yapabilirsiniz. Fakat bu iki kata nazaran daha sert olabilir.

Bebek sandalet modeli yapılışı

Sandalet modelleri için tek bir seçenek yok tabii ki. Bu sadece bir tane örnek. Daha fazla sandalet modeli görüp ilham almak isterseniz daha önce paylaşmış olduğum bebek ve çocuklar için örgü sandalet modelleri konusunda oldukça güzel ve farklı seçenekler bulabilirsiniz.  Bu yazıda kimono modelinden tutun da çiçekli ve gökkuşağı gibi rengarenk örgü sandalet modellerine ulaşabilirsiniz. Size düşen sadece hayal gücünüzü kullanıp bu modelleri çeşitlendirmek olacak. Bebeklerinizin o küçük ve güzel ayaklarının her zaman konforlu olması dileğiyle.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ