Resimli anlatımlı kolay örgü patik yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Neden bu gönderinin başlığını bu şekilde attım; çünkü o kadar kolay bir örgü patik yapılışı ki, sadece bir kaç ufak hareketle bir patik sahibi olabilirsiniz. Tabii ki bunun ön hazırlığı da var. İlk önce nasıl bir desen istiyorsanız o doğrultuda örgüyü örmelisiniz. Tabanı nasıl olacak, burun kısmı nasıl oturacak diye kafanıza hiç takmayın. Sanki bir kazağın veya bir yeleğin arka kısmını örüyormuş gibi örüp sadece bir kaç katlama ve dikme ile kolay bir şekilde örgü patik yapılışı bitiyor. Bu örnek hem bayanlar için patik modelleri, hem de bebek patik modelleri için oldukça güzel bir alternatif. Bebekleriniz için yaptığınızda, örgü boyutu küçük olacağından çok daha kısa sürede bitirebilirsiniz.

Aşağıdaki resimli anlatımlı örgü patik yapılışına siz de ilk resimdeki gibi bir desen oluşturabilirsiniz. Veya düz isterseniz tamamen size kalmış. Fakat biraz desen uygulayıp hareket katmak çok iyi olacaktır. Renk konusunda kafanız karışık ise geçen günlerde şurada paylaştığım renk kombinlerinden faydalanabilirsiniz. Aralarında oldukça güzel renk uyumu yakalanmış çalışmalar var. Resimli olarak kolay örgü patik yapılışı için aşağıdaki yönergeleri takip ederek hemen kolay bir şekilde patik yapabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin, iyi örgüler.

resimli-anlatimli-kolay-orgu-patik-yapilisi-1

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. melisa dedi ki:

    Çok kolay bir örgü patik yapılışı. Bayıldım. Gün içerisinde birden fazla yapılabilir. Renk renk giyilebilir. Çok sevdim.

BİR YORUM YAZ