Renkli yapraklar ile tığ işi yastık yapılışı

Renkli yapraklar ile oluşturulmuş bu değişik tığ işi yastık çok güzel görünüyor. Genellikle örgü modeli paylaşırken, yalnızca tek bit şeyde kullanılan değil de, aynı modeli farklı farklı şekillerde kullanarak diğer örgü işlerinize yansıtmanızı sağlamaya çalışıyoruz. Aynı bu farklı tığ işi örneğinde olduğu gibi. Örgü işlerinde renk kombinasyonları yapıldığında ortaya çok daha canlı işler çıkabiliyor. Özellikle rengarenk yapılan bu işlerin modeli de aykırı olursa. Her güzel modelde olduğu gibi, bu modelin de zorluk derecesi biraz yukarılarda. Başlangıcı biraz zor görünebilir. Fakat mantığını kavradığınızda diğer parçalar da aynı şekilde devam ediyor. Devam ediyor derken aynı boyda ve genişlikte değil tabii ki. Her sırayı biraz daha geniş örerek devam ediyorsunuz. Ve bu işlemi yapacağınız modele göre devam ettiriyorsunuz. Örneğin bu modeli yastık kılıfı için uygulayacaksınız (örnekteki model yastık kılıfı için) farklı boy, genişlik ve sırada örmeniz gerek, paspas yapacaksanız daha geniş örmeniz gerek. Daha küçük boyutlu işler için ise biraz daha az uğraşarak tamamlayabilirsiniz.

Renkli tığ işi yastık nasıl yapılır adım adım anlatımı

İlk sıradan bakarak fotoğrafların yardımı ile nasıl örüldüğünü kolayca çıkartabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğim gibi, bir sırayı ördüğünüz zaman diğer sıraların mantığı da ortaya çıkacaktır. En alttaki son iki fotoğrafta ise bu modeli iyice küçülterek nasıl bir bozuk para çantası oluşturabilirsiniz onu görebilirsiniz.

renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-1 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-2 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-3 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-4 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-5 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-6 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-7 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-8 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-9 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-10 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-11 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-12 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-13 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-14 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-15 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-16 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-17 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-18 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-19 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-20 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-21 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-22 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-23 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-24 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-25 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-26 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-27 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-28 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-29 renkli-tig-isi-yastik-yapilisi-30

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ