Ponpondan halı veya ponpondan paspas nasıl yapılır?

Bu sizlere çok pratik ve kullanışlı bir teknik ile ponpondan halı nasıl yapılır onu fotoğraflı olarak vermek istiyorum. Çok pratik ve kolay bir şekilde kendi ellerinizle ponpondan halı yapabilirsiniz. Halıyı oluşturmadan önce tabii ki ilk önce ponpon nasıl yapılır onu öğrenmemiz gerek. Tahmin ettiğinizden çok daha kolay bir şekilde yapılan ponponları dilediğiniz yerlerde, dilediğiniz şekillerde kullanabilirsiniz. Yapmak son derece kolay. Halı, kilim ve çeşitli ev dekorasyonlarında ve evinizin çok farklı yerlerinde kullanabilirsiniz. Eğer ponpondan halı veya ponpondan paspas yapacaksanız biraz zaman aldığı doğru. Ama işi bitirip son resme baktığınızda evinize çekicilik ve renk katacak. Kullanacağınız yün renklerini dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Birbirine uyumlu ve güzel karşıt renkler ile çok güzel şeyler ortaya çıkacaktır.

Kolay ponpon yapımı

Ponponları yapmak için aşağıdaki basit adımları izleyin;

ponpon-hali-paspas-yapimi-3

Dört parmağınızı birleştirerek fotoğraftaki gibi yünü elinize sarın. Sardığınız yünü dikkatlice parmaklarınızdan çıkartın. Tam orta kısmından bir ip bağlayarak sıkın.

ponpon-hali-paspas-yapimi-4

Keskin bir makas ile düzgün bir ponpon oluşturuncaya kadar kenarlarını kesin.

ponpon-hali-paspas-yapimi-5

ponpon-hali-paspas-yapimi-2

Oluşturduğunuz rengarenk ponponları halıya çevirmek için ilk önce birbirine dikerek daha sonra halının kaymaması için kaymaz halı altlığına sıkıca bağlayın. Eğer altlık koymazsanız yün ipler parke üzerinde oldukça kaygan bir hal alacaktır.

ponpon-hali-paspas-yapimi-6

ponpon-hali-paspas-yapimi-1

Bütün bu çalışmalardan sonra kış günlerinde bebek ve çocuğunuzun odasında sıcak bir seçenek olarak ponpondan halı veya ponpondan paspasınız olacak. Farklı renk seçeneklerini kullanarak daha koyu veya daha açık renkte çalışmalar yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ