Parmakta Yapılan İğne Oyası Yazma Modeli

Sponsor Bağlantılar

Değişik ve şık bir model olan parmakta yapılan iğne oyası yazma modeli için yazma üzerinde uygulanması gereken bazı işlemler vardır. Daha sonra parmağın etrafında yapılacak bu model şık ve farklı iğne oyası motifleri arasında yerini alıyor. Nasıl yapıldığına başlamadan önce yazma modelinde kullanılacak malzemeler, uygulanan modelin detayı ayrıntılı olarak görülebilir.

Parmakta Yapılan İğne Oyası Yazma Modeli İçin Gerekli Malzemeler

Parmakta iğne oyasına başlamadan önce isteğe bağlı renkte bir ip, iğne, mil ve yazma yeterlidir.

Parmakta Yapılan İğne Oyası Yazma Modeli Nasıl Yapılır?

Yazmanın tüm kenarlarına zincir çekilmesi gerekiyor. Daha sonra iğneye bir ip geçiriliyor. Parmağa dolanmak üzere farklı renk ip alınarak 15 defa parmağa dolanması gerekiyor. Dikkatlice çıkarılan ip, daha önceden geçirilen ipin üzerine getirilerek iğneyi farklı renkte parmağa dolanmış ipin içinden 2 defa geçirerek düğüm atılması gerekiyor. Toplamda 8 adet sıkı iğne yapılıyor. Bu aşamadan sonra iki renk ipte kesiliyor ve kısa bırakılan ipin ucu çakmakla hafif yakılıyor. Tüm ilmekler içeri alınarak tekrardan 8 adet sığı iğne yapılıyor. Daha sonra iğne motifin arkasına alınarak, motif iki parmak arasına alınarak motifin ortasına bir adet düğüm atılıyor. Yeniden motifin arka tarafından küçük bir iplik örülüyor ve motif tekrardan çevriliyor. Örülen son küçük ipin içine 5 adet orta boy iplik örülüyor. Biten motifi yazmanın kuyumcu kafesi yapılarak motifi iğneye geçirip motif yazmanın kenarına sabitleniyor.

Parmakta Yapılan İğne Oyası Yazma Modeli Örnekleri

Farklı çeşitte parmakta yapılan yazma modelleri bulunuyor. Pullu, boncuklu, badem modeli, sırma iğne oyası, çiçek modelleri ve daha fazlasını yazma motifleri ile sade ve göz nuru modeller işlenerek yazmaların kenarlarına uygulanıyor, çeyizlik olarak kullanılabiliyor.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ