Papatya desenli anlatımlı tığ işi bebek battaniyesi yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Bahar geldiğinde canlı renkleri kullanarak örülen her iş çok güzel görünüyor. Bu örgüler bebekler için olduğu zaman çok daha güzel ve şirin oluyorlar. Bebekelr için tığ ile battaniye yaplışı küçük, şirin ve küçük küçük karelerden oluştuğunda da örnekteki gibi çok güzel bir model ortaya çıkabiliyor. Son zamanlarda kare örgü modeli çok popüler oldu ve sıklıkla her örgü modeli için yapılarak paylaşılmaya başladı. Çünkü o kadar esnek ve güzel bir seçenek ki. Boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayarak her modelinize monte edip kullanabilirsiniz. Çoğu yerlerde örgüden yapılmış battaniye ve örtü gibi seçenekler için kullanılsa da, çanta, oyuncak, lif gibi küçük boyutlu örgü modellerine de çok güzel bir hava katıyor.

Bebeklerin yaz kış fark etmez her zaman battaniyeye ihtiyacı vardır. Sürekli olarak sırt üstü yattıkları için her zaman terlemeye müsaittirler. Bu yüzden de battaniye onlar için çok iyi bir koruyucudur. Sadece üstlerini örtmek için değil, eğer biraz daha emeklemeye başlayan ve yerde olan bebekleriniz varsa altlarına sererek onlara yumuşak ve güzel bir yer örtüsü de yapabilirsiniz. Bu şekilde elleri ve dizleri çok daha az yıpranacak ve daha kolay emekleyecekler.

tig-isi-bebek-battaniyesi-yapilisi-1

Kare örgü motifleri ile bebek battaniyesi çok renkli

Aşağıdaki tığ işi bebek battaniyesi modeli, papatya desenleri ile süslenmiş ve adım adım anlatımlı olarak verilmiş. Aslında sitemizde çok daha önceden kare örgü motiflerinin nasıl yapıldığına dair bir çok konu paylaşmıştım.

Bebek battaniyesi yapılışı tığ işi ile harika olurken, üzerindeki papatya desenleri de çok güzel bir hava katarak modeli bambaşka bir boyuta getirmiş. Kare örgü modellerinin orta kısmına dilediğiniz şekilde çiçek motifleri ekleyerek diğer kare örgülerden ayırabilirsiniz. Battaniyeyi fotoğraflardan inceleyerek adım adım yaparken zorlanan hanımlarımız için, kare çiçek motifinin şeması da mevcut. Şemaya bakarak bu güzel bebek battaniyesi yapılışı sizin için de çok kolay bir hale gelecek. Renkler çok canlı ve albenisi yüksek kullanılmış. Aynı renk tonlarını örebilirsiniz. Herkese iyi örgüler.

Anlatımlı tığ işi bebek battaniyesi yapılışı

 

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ