Örgü yelek modelleri için harika desen ve şeması

Sponsor Bağlantılar

Fotoğraflara bakınca bunun neresi örgü yelek, düpe düz süveter diyebilirsiniz. Fakat yurt dışında bu gibi süveter tarzı örgü modellerini de yelek olarak adlandırıyorlar. Bu şekilde örülen örgü yelek modelleri veya süveter modelleri dememiz hiç fark etmez. Modeli üzerindeki desen bizim asıl konumuz. Küçük bir dokunuş ve küçük bir hamle ile dümdüz modellerin nasıl harika birer iş olarak bittiğine bu örnek ile tekrar şahit olabilirsiniz. Çok klas ve basit bir desen eklemesi ile yeni ve kolay örgü yelek modelleri örmek kazak modelleri, hırka, süveter gibi aklınıza gelebilecek ve basit bir şekilde örülüp bu hale getirilebilecek giysiler yapabilirsiniz.

Yelek modelleri için desenler her zaman farklı olmalı

Yelek modelinin üzerinde bulunan örgü deseninin kabartma olması çalışmayı çok daha güzel bir hale getirmiş. Düz olsaydı aynı etkiyi verir miydi bilemeyiz ama desenin farklı olması sebebiyle çok yakın bir sonuç almamız olası görünüyor. Kız çocuklarınızın örgü modellerinde bu güzel deseni kullanabileceğiniz gibi, sizin kendiniz için ördüğünüz yelek modelleri için de harika bir alternatif olacağına eminim. Çünkü bir yaşa ve bir noktaya hitap etmeyen bu şık model çok esnek. Bu işte usta olan hanımlarımız örme çoraplarda bile kullanabilir.

orgu-yelek-modeli-deseni-1

Yelekler için farklı ve yeni örgü modelleri yapmalısınız

Standart ve kalıplaşmış örgü modellerine bu gibi küçük ama çok etkili dokunuşlar yaparak siz de farklılık yaratmalısınız. Öyle ki bu işten para kazanan hanımlarımız kendini tekrar etmeden sürekli olarak farklı şeyler yapmalılar.. Bu gibi desenler karşıma çıktıkça sizlerle daha çok paylaşacağım. Kabartma örgü hakkında hiç bir bilgisi olmayan hanımlarımız buradaki http://kadinbahcesi.com/ilginc-ve-farkli-kabartma-orgu-modeli-yapilisi/ ilginç ve farklı kabartma modeli yapılışı konusunu, kabartmalı örgü modelinin anlatımını videolu olarak izlemek isteyenler ise buradan http://kadinbahcesi.com/uzum-salkimi-modeli-kabartmali-orgu-nasil-yapilir-video-anlatimli/ kabartmalı üzüm salkımı modelini inceleyebilir. Farklı ve kendinize özgün işler yapmanız dileğiyle hepinize iyi örgüler.

Örgü yelekler için farklı motif şeması

Kaynak:http://www.stranamam.ru/post/8247472/

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ