Örgü örme yapılışı

Başlık biraz karışık gelebilir. Fakat ne demek istediğimi fotoğraflara bakınca anlayacaksınız. Örgü modelleri ile saç örgüsü gibi bir örme işi yapmak çok kolay. Son bir kaç gönderide aksesuar olarak kullanabileceğiniz modelleri paylaşıyorum. Çünkü düz bir hırka, yelek patik veya elbise örmek günümüzde teknolojinin yaygınlaşması ile beraber çok kolay hale geldi. Sitemizden de zaten bunları takip ediyorsunuz. Bir model veriyorsak, eğer mümkünse şemasını veya anlatımı da beraberinde veriyoruz ki herkes faydalanabilsin. Yaptığınız işi bitirince üzerine işlediğiniz model dışında onu farklı şekilde süslemek isteyebilirsiniz. Burada devreye yine örgü ile yapılmış şık ve eğlenceli örgü aksesuarlar geliyor. Bunları dilediğiniz renkte örüp, örüp bitirdiğiniz modelinize işleyerek faklı bir hava katabilirsiniz. Bu saç örgüsü şeklindeki model de aynen bu şekilde. Yapılışı çok kolay. 5 dakikanızı almayacaktır. Eğer seri üretim yapıyorsanız bir kere alıştığınızda gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. Üst olarak ördüğünüz modellerde çok güzel aksesuar olacaktır. Hatta bitiş yerlerine düğme veya boncuk tarzı şeyler işlerseniz daha faklı tasarımlar da elde edebilirsiniz. Yalnızca giysilerde değil, bundan önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi süsleme işlerinde de renk renk örerek kullanabilirsiniz.

Örgü ile saç örgüsü modeli yapılışı

Sadece bir kaç delik açarak ve bir kaç hamle yaparak bu basit işi yapabilirsiniz. Hatta çocuklarınıza göstererek hem elleriniz pratik kazanmasını sağlayabilir, hem de onu gereksiz şeylerden uzaklaştırıp sosyalleşmesini sağlayabilirsiniz. Renk olarak örnekteki model biraz cansız kalmış. Daha canlı ve sıcak renkler kullanarak işiniz güzel olacaktır.

orme-orgu-yapilisi-1 orme-orgu-yapilisi-2 orme-orgu-yapilisi-3 orme-orgu-yapilisi-4 orme-orgu-yapilisi-5 orme-orgu-yapilisi-6 orme-orgu-yapilisi-7 orme-orgu-yapilisi-8

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ