Örgü eldiven modelleri için süsleme fikirleri

Sponsor Bağlantılar

Kış aylarında en çok kullanılan giysilerden bir tanesi örgü eldiven modelleri. Küçük büyük kış aylarında mutlaka elimizde olması gereken koruyucu bir model. Erkekler genel olarak düz ve tek renk eldiven tercih ederler. Onlar için her hangi bir süsleme veya tasarım bakımından her hangi bir değişiklik yapmak ihtiyacı hissetmezler. Fakat çocuklar ve bayanlar için örgü eldiven yapılışı farklı, şirin ve renkleri itibari ile biraz daha güzel olmalı. Günümüzde artık o kadar fazla çeşit eldiven örgü modelleri ortaya çıktı ki, inanın her biri için günler harcanıyor. Hayvan figürlerinden tutun da çok farklı ve değişik örgü eldiven yapılışı artık piyasada. Şöyle bir araştırma yaparsanız ne demek istediğimi anlayacaksınız. Fakat herkes bu kadar abartı modeller sevmeyebilir. Bunun için sizinle, hem yeni hem de eski örgü eldivenler için uygulayabileceğiniz küçük ama çok etkili bir fikir paylaşacağım.

Çeşitli örgü modellerinin parçaları ile süsleme

Elinizde geçen seneden kalan veya yıllarca giydiğiniz, fakat çok sevdiğiniz ve atmak istemediğiniz eldivenler var. Ya da yeni eldiven alacak durumunuz, sıfırdan başlayıp da örgüden eldiven örecek zamanınız yok. Bu gibi durumlara çözüm için oldukça kolay yöntemler mevcut. Eldivenlerin bir kısmına küçük, şirin, sizi çok uğraştırmayacak çiçekler iliştirin. Çok büyük ve abartılı olmasın. Bilek kısmına ve üst tarafına böyle küçük çiçekler ya da sizin istediğiniz bir modelde şekiller ekleyin. Bu eski eldivenleri farklı bir modele bürüyecektir. Çocuklarınızın sevdiği hayvan figürlerini ya da çiçek desenlerini eklediğinizde onların eldiven giymesini çok daha kolay bir hale getirecektir.

Bu küçük aksesuarları birden fazla ekleyecekseniz tek bir boyutta yapmayın. Küçüklü büyüklü olması göze çok daha güzel ve hoş geliyor. Elinizde artan iplerle yapabileceğiniz gibi, renk uyumu açısından farklı renklerdeki iplerle de değerlendirebilirsiniz. Eldivenin ana gövdesi tek renk ise, özellikle çiçek modeli eklerseniz her katın ayrı renk olmasına dikkat edin. Bu renkler eldiveni çok daha güzel gösterecektir.

Örgü eldivenleri çiçeklerle süsleme

orgu-eliven-modeli-1

Sitede bir çok eldiven modeli paylaştım. Fakat bunlar arasında parmaksız örgü uzun eldiven modelleri oldukça hoş ve güzeldi. Bu tasarım harikalarını mutlaka inceleyin. Uzun eldiven modellerini beğendiniz ama nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman tığ işi örgü eldiven yapımı konusunda adım adım bu uzun eldivenlerin nasıl yapıldığını inceleyebilirsiniz. Bir de bayanlar için harika tasarımlara sahip eldiven modelleri paylaşmıştım. Onları da bayan örgü eldiven modelleri konusundan inceleyebilirsiniz. Harika işler, harika modeller.

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ