Örgü boğazlı patik modeli

Sponsor Bağlantılar

Genellikle kış aylarını ayağınızdaki örgü patikler ile geçirirsiniz.Bu modeller her evde her ailede vardır. Fakat sıradanlıktan sıkılanlar için ve ayaklarını ne olursa olsun bir türlü ısıtamayanlar için harika bir yöntem de boğazlı olarak örülen, kimi yerde örgü terlik de denilen boğazlı patik modelleri. Daha çok genç ve farklılık arayan kızlarımız tercih ediyorlar. Yeni nesil artık  eski usül düz olarak örülen patikler pek tutmuyor. Yenilik farklılık ve modayı da içine katarak daha güzel işler peşinde koşuyorlar. Çok farklı ve çeşitli teknikler ve süslemeler ile örülen patikler arasında aşağıdaki gibi yarım boğazlı patikler gibi modeller mutlaka revaçta oluyor. Farklılık her zaman güzel.

Boğazlı örgü patik modelleri nasıl örülür?

Bu gibi patikler önce alt kısımdan örülmeye başlanır. Zincir çekilir ve her sıra 1 arttırılarak örülmeye devam edilir. Örnekte alt kısım mor olarak örülmüş, siz örgü ipinizin durumuna göre veya istediğiniz renk seçeneğine göre örebilirsiniz. Daha sonra yanlar ve üst kısım ile örgüyü bitirebilirsiniz. Çiçek deseni için alt kısıma şema ekliyorum. Şemadan faydalanarak çiçek desenli boğazlı örgü patik modelinizi tamamlayabilirsiniz.

Mor ve Eflatun Renkli Boğazlı Örgü Patik

Boðazlý Örgü Patik

Patik örülürken kullanılan ipin rengi ve uyumu çok önemli. Yukarıdaki örnek kırçıllı ipten örülmüş ve çok hoş durmuş. Bu gibi ip renkleri çok hoşunuza gitmiyorsa tek renk ile örmeyi deneyebilirsiniz.

Boðazlý Örgü Patik

Üstteki şema boğazlı patik modelini ördükten sonra üst kısmına süs olarak yapabileceğiniz çiçeğin şeması. Bu yapmak da size kalmış. Düz olarak bırakmaktansa biraz hareket katıp süslemenizi tavsiye ederim. Bu sayede çok daha güzel görünüyor.

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ