Örgü bebek yelekleri tığ ile nasıl yapılır? (Şemalı anlatımlı)

Sponsor Bağlantılar

Annelerin ve anne adaylarının örmekten en fazla zevk aldıkları örgü işi bebekler için tığ ile yapılan yeni ve farklı örgü bebek yelekleri. Bunun nedeni örülen modellerin çok kibar, şık ve göze hoş gelmesinden ziyade, annelerin her zaman elinin altında bebeğini ve çocuğunu sıcak tutabilecek pratik bir örgü modeli olmasını istemesi. Örgü bebek yelekleri tığ ile anlatımlı ve şemalı olarak her yerde rahatlıkla bulunabilir. Fakat bu yeleklerin ortak özellikleri hepsinin aynı tarzda, standart olarak yapılması ve hiç bir tasarımsal dokunuşun olmayışı. Kadınlarımızın çoğu bu gibi detaya önem vermeksizin basit ve kolay olan modelleri tercih ediyorlar. Hızlı örmek bir avantaj gibi görünse de, basitlikten ve tekdüzelikten yana oldukça standarda bağlanmış bir model ortaya çıkıyor.

Farklı ve yeni bebek yelekleri tığ ile harika

Yaptığınız örgü modellerine biraz farklılık ve güzellik katmak istiyorsanız işin içine tığı sokmak çok akıllıca olacaktır. İnce güzel bir model örmek, bebeğinize giydirdiğinizde onun şık olduğunu görmek istiyorsanız tığ ile biraz uğraşmanız gerekiyor. Ama sonunda birazdan aşağıda fotoğraflarınızı inceleyeceğiniz tığ işi ile yapılan bebek yelek modelleri gibi ortaya çok şık modeller çıkıyor. Doğru seçilen bir renk, doğru örülen bir model, doğru aksesuar ve süsleme seçenekleri ile harika yelekler örmek aslında çok zor değil.

tig-isi-bebek-yelekleri-ve-yapilisi-semalari

Anlatımlı bebek yelek modelleri şema ile rahatça örülebiliyor

Günümüzde örgü ören kadınlar arasında şema okuyamayan kaldı mı bilmiyorum. Eğer yeni başladıysanız sitemizde örgü şemasının nasıl okunacağına dair harika bir yazı var onu mutlaka incelemenizi tavsiye ederim. Şemalar bir model için hayat kurtarır bir pozisyonda. Bazen anlatımları izlerken veya fotoğraflardan çıkartmaya çalışırken zorlanabilirsiniz. Ama şema okumayı biliyorsanız işiniz çok daha kolay. Modeli çok rahat bir şekilde çıkartarak örebilir, doğru seçenekleri bir araya getirerek ortaya harika işler çıkartabilirsiniz.

Tığ ile bebek yelekleri nasıl örülür?

Aşağıdaki fotoğraflarda bulunan modeller, anlatımlar ve şemaları size fazlasıyla yardımcı olacak. Kendi bildiğiniz bir kaç tekniği de bu yeleklere ekleyerek tecrübelerinizi daha üst seviyelere çıkartmak için harika bir fırsat. Deseni öğrenip yaptığınız başka örgü modellerinde kullanmanızı da tavsiye derim. Çok hoş görünüyor.

bebek-yelekleri-nasil-orulur-semalari

Bebek yeleklerini örerken modeli aynı bırakıp, düğmelerin olduğu kısımları istediğiniz gibi oluşturabilirsiniz. İlik yerlerinde de farklı süsleme alternatifleri deneyebilirsiniz.

bebek-yelekleri-anlatimli-sema

bebekler-icin-tig-isi-yelekler

Yukarıdaki iki şema size modelin tam bir içeriğini gösteriyor. Genel model şemasıyla beraber kol ve kenar kısımlarını nasıl örebileceğinizi şemadan çok rahat bir şekilde görebilirsiniz.

bebek-yelek-modelleri-anlatimli-yapilisi

Şema ve örnekler size biraz zor geldiyse üstteki fotoğraflı adım adım anlatım da işinize yarayabilir. Tığ ile örülen bebek yeleklerinin kenar kısımlarını bu anlatımla çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

bebek-yelekleri-tig-ile-nasil-orulur

Yeleğin arka kısmı bittikten sonra görünümü. Yelek motifi çok güzel duruyor.

tig-isi-bebek-yelekleri-yeni

Burası da birleştirmeden önce ön kısmının görünüşü. Modeldeki ölçüleri bebeğinize ördüğünüz yelekler için değiştirebilirsiniz. Fotoğraftaki yelek alt taraf 19 cm., kol kısmı ise 12 cm. olarak yapılmış.

farkli-tig-isi-bebek-yelek-modelleri

Bu gibi yelekleri bebeklerinize ördükten sonra aynı tarz ve renkler ile patik örerek bir takım haline getirebilirsiniz. Bu çok daha hoş görünecektir.

yeni-yelek-orekleri-bebekler-icin

Farklı renk kombinasyonları ve çok çeşitli süslemeler ile de farklı ve yeni bebek yelekleri örmek işte bu kadar kolay. Bu model çok güzelmiş başka bir model daha görmek isterim derseniz daha önce paylaştığımız kardan adam desenli bebek yelek yapımı anlatımlı konusunda çok cici bir model mevcut. Hem de adım adım anlatımlı. Yavrularınızın her zaman sağlıklı olması dileğiyle. Herkese iyi örgüler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ