Örgü bebek kimono patik nasıl yapılır resimli anlatım

Sponsor Bağlantılar

Harika bir örgü bebek kimono patik modeli; kimono patik. Yapılması o kadar kolay ki. Siz de fotoğraflara baktığınızda bunu anlayacaksınız. Sadece bir kaç katlama ve dikiş ile çok farklı ve çok güzel patik modelleri ortaya çıkartmanız mümkün. Mutlaka sizin de karşınıza çıkmıştır bu güzel örgü patik modeli. Hanımlar arada bu patik nasıl örülüyor, bu kıvrımlı yerleri nasıl öreceğiz gibi sorular yöneltiyorlar. Ben de ilk gördüğümde çok zor bir model sanmıştım fakat patik yapılışı ve tamamlanışının bu kadar da basit olacağını düşünmemiştim. Olay tamamen katlama ile ilgili. Bu tarz teknikleri siz de geliştirerek harika şeyler ortaya çıkartabilirsiniz. Öreceğiniz basit ve düz örgü modellerini, bu şekilde katlama teknikleri ile sıra dışı bir hale getirebilirsiniz. Üzerinde çok fazla konuşmadan kimono patik nasıl yapılır hep beraber inceleyelim.

Kimono patik nasıl örülür ve yapılır?

Sorunun cevabı çok basit.

kimono-patik-nasil-yapilir-1

İlk önce fotoğrafta gördüğünüz T şeklince bir örgü modelini örüyoruz. Desen hiç önemli değil. Fakat düz bir desen istemezseniz farklı şeyler de deneyebilirsiniz. Burada önemli olan modelin üst kısmında çizgisel yer. O kısım katlandığında tam boğaz kısmına geleceğinden farklı tasarımlar da deneyebilirsiniz.

kimono-patik-nasil-yapilir-2

Sol uç kısmını kimono patiğin alt kısmına getirerek orayı dikiyoruz.

kimono-patik-nasil-yapilir-3

Daha sonra diğer ucu da alt kısma doğru katlayıp burayı da dikiyoruz.

kimono-patik-nasil-yapilir-4

Sağda ve solda kalan boş kısımları da dikiyoruz veya aynı iple örüyoruz.

kimono-patik-nasil-yapilir-5

Ve kimono patik hazır. Gerçekten sadece bir kaç hareket ile harika bir patik modeli elde ettik. Renk ve desen farklılıkları yaparak size özel patikler üretebilirsiniz. Bu örgü patik modeli en çok boğaz kısmı ile öne çıkıyor. O kısmı farklı modeller kullanarak zenginleştirebilirsiniz. İyi örgüler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ