Nakış Yünü İle Cep Telefonu Kılıfı Yapılışı

Merhaba hanımlar. Güzel bir örgü örneği ile tekrar beraberiz. Bu gün sizlere nakış yünü ile işlenen pratik bir örgü cep telefonu kılıfının nasıl yapıldığını şemalı olarak anlatan güzel bir yazı sunacağım. İster cep telefonu kılıfı olarak kullanın isterseniz gözlük kılıfı olarak da kullanabilirsiniz. Seçim tamamen size kalmış.

Kullanılan Malzemeler

Tek iplikli goblen kumaşı;
DMC Interlock kanvas beyaz
47/48 cts, DT 201

DMC Colbert Nakış Yünü
Renkler: 7016, 7015, 7014, 7253 ve 7323

Yuvarlak uçlu goblen iğnesi No:18
Astar
Kordon

Bu örgü cep telefonu kılıfında 5 farklı renk kullanılmış. Yaprak dolgusu motifini istediğiniz sayıda yaparak cep telefonu kılıfının boyutlarını kendi telefonunuza göre ayarlayın. Motifin kenarlarında kalan girintili çıkıntılı alanları yarın çarpı şeklinde verevine işleyerek boşlukları kapatın. Motifi yekpare olarak işleyip daha sonra arka kısmın ortasından birleştirin. İç kısmına lila renkte astar kumaşı ve kenarlarına ise aynı renkte orta kalınlıkta kordon dikerek aynı kordondan arka kısmı yapabilirsiniz.

İstediğiniz gibi kullandığınız renklerle oynayıp isterseniz daha fazla renk kullanarak zenginleştirin, sade seviyorsanız renkleri azaltarak daha sade bir görünüm elde edin. Tamamen sizin zevkinize kalmış.

nakis-yunu-ile-cep-telefonu-kilifi

sema

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ