Melek modelli farklı havlu kenarı örneği

Sponsor Bağlantılar

Sitemizde kolay havlu kenarı modeli kelimesini aradığınızda 3-4 tane farklı içerik bulabilirsiniz. Bu modeller genellikle tığ işi ile yapılmış ve bir çoğu çiçek desenleri ile süslenmiş güzel modeller. Arada hayvan desenli örnekler de olsa da en çok tercih edilenler çiçekler ve çeşitli bitkiler. Bunlar bir iğne ile oya yapılarak renkli ip seçenekleri ile çeşitlendiriliyor ve ortaya harika işler çıkabiliyor. Tabi ki yine her şey sizin yaratıcılığınıza kalmış. Fakat aşağıda fotoğraflarını eklediğim örgüden havlu kenarı ise şimdiye kadar gördüklerim arasında en farklı olanı. Neden farklı; sadece tığ ile örülmemiş. Düğme ve katlama tekniği ile farklılaştırılmış. Tabiri caiz ise boyutlu bir model yapılmış. Bu melek modelli farklı havlu kenarı örneği o kadar ince bir düşünce ile yapılmış ki, fotoğrafları incelediğinizde meleğin kafasında bulunan bant bile düşünülerek, ufak bir ip parçası ile oluşturulmuş. Küçük bir kurdele parçası ile de papyon oluşturularak mükemmel bir işçilik ortaya çıkmış.

Örgüden havlu kenarı çok kolay ve farklı

Yalnızca bir kaç adımla, önceden oluşturduğunuz örgüleri katlayarak ve birbirine tutturarak bu güzel modeli oluşturabilirsiniz. Örnekte kullanılan eflatun ve beyaz renk çok güzel durmuş. Bir açık tonu ile de kurdele seçilerek tam bir uyum sağlanmış. Kullanacağınız havlunun üzerindeki desen rengine veya kendinizin seçeceği başka uyumlu renkler ile farklı alternatifler oluşturarak, bu güzel ve fark havlu havlu kenarı örneğini yaptığınız işlerin en güzel kısmına koyabilirsiniz.

Farklı havlu kenarı örneği yapılışı

degisik-havlu-kenari-modeli-1

Yaptığınız melek motifleri bu güzel ve farklı havlu kenarı modeli için yan yana çok güzel bir görüntü oluşturuyor. Kurdele ve ip renklerinin uyumunu sağlamak çok önemli. Aynı renk veya uyumlu renkler ile yapılan motifler çok güzel görüntüler ortaya çıkartacaktır.

degisik-havlu-kenari-modeli-2

Kullanacağınız malzemeler her yerde rahatlıkla bulup veya elinizde olan çok basit şeyler. Düğme yerine boncuk tarzı materyaller de kullanabilirsiniz. Amaca uygun her türlü malzeme işinizi çok rahat bir şekilde görecek.

degisik-havlu-kenari-modeli-3

İçten dışa doğru ördüğünüz motifi bitirdikten sonra kenar kısmını farklı bir renk ile geçebilir, aynı rengin farklı tonlarını kullanarak örebilirsiniz. İkiden fazla renk kullanmanız bu güzel, kolay ve farklı havlu kenarı modeli için karışıklığa sebep olabilir.

degisik-havlu-kenari-modeli-4

Bu kısımdan sonrası çok kolay. Katlayıp kanatlarını ve baş kısmını gövde ile birleştirdiğinizde çalışmayı tamamlamış oluyorsunuz.

degisik-havlu-kenari-modeli-5

Ortaya böyle güzel bir örgü havlu modeli çıkmış oluyor. Çok yaratıcı ve farklı gerçekten. Umarım aynı şekilde ve güzellikte siz de yapabilirsiniz. Herkese iyi örgüler.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ