Kurdele Nakışı Havlu

Sponsor Bağlantılar

Daha önce şu konuda ayçiçeği nakışı şemaları paylaşmıştım. Bu işe hakim olanlar nasıl olacağını ve nasıl yapacağını çözmüşlerdir.

Bu konumuzda kurdele nakışı havlu yapımını adım adım birlikte yapacağız.

kurdele nakışı

kurdele nakışı

Malzemeler

Madeira 2410 nolu Ebruli Kahverengi-Turuncu

Madeira Silk 2006 nolu Kahverengi İpek İplik

Madeira Silk 2307 nolu Başak Rengi İpek İplik

Madeira Aerofil Patchwork İpliği

Majestik 25 mm Koyu Sarı Pileseli Kurdele

Majestik 25 mm Yeşil Pileseli Kurdele

Majestik 7 mm Yeşik Nakış Kurdelesi

Majestik 4 mm Kahverengi Nakış Kurdelesi

Majestik 4 mm Başak Rengi Nakış Kurdelesi

Uygulama

Havluya deseni çizip, havluyu kasnağa yerleştiriniz. 2 kat kahverengi iplik kullanarak, dalları sap işi tekniği ile tamamlayınız. 7 mm nakış kurdelesi kullanarak japon iğnesi tekniği ile yaprakları tamamlayınız.

4 mm nakış kurdelesi kullanarak japon iğnesi tekniği ile başakları tamamlayınız. 2 kat ipek iplik kullanarak düz dikiş tekniği ile başakların uç kısımlarını tamamlayınız.

4 mm kahverengi nakış kurdelesi kullanarak çiçekleri yapınız. Ayçiçeği için yaklaşık 40 cm uzunluğunda pileseli kurdele kesip, kurdelenin iki ayrı ucunu dikiniz. Kurdelenin zemini teğetleyerek büzünüz. Desene büzgüleri ayarlayarak dikip, ayçiçeğini oluşturunuz.

Ayçiçeğinin orta kısmındaki tohumları fransız düğümü tekniği ile yapınız. Pileseli kurdele ile yaprak yapmak için, yaklaşık 13 cm uzunluğunda yeşil pileseli kurdele kesiniz. Kurdeleyi ikiye katlayıp, açık uçlarını dikerek birleştiriniz. Yaklaşık zeminin 1 cm ilerisinden, düz bir şekilde pileseli kurdeleyi teğetleyerek büzünüz. İpi sabitleyerek kopartınız.

Tekrar kısa büzgü yukarıda kalacak şekilde desene oluşturduğunuz yaprağı orta damarından dikerek, monte ediniz. Ayçiçeği ve yaprakları yaparak, havlu projesini tamamlayınız.

kurdele nakışı havlu

kurdele nakışı havlu

kurdele nakışı havlu

kurdele nakışı havlu

Kaynak: Nakış Deryası

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ