Kurdele ile Havlu Kenarı Modelleri

Sponsor Bağlantılar

Kurdele ile havlu kenarı modelleri oluşturmak, tam anlamı ile bir el işi sanatıdır. Bu kurdelelerle süslenmiş olan, çok farklı ve güzel havlu örnekleri yapılır. Havlularda, kişinin yaratıcılığına göre değişen örnekler görmek mümkündür. Kurdele nakışında, değişik çiçekler kullanılarak havlular süslenir. Havlular; bazen güller, bazen papatya desenleri ile dikkat çeker. Yapılan çiçekler ya da çiçeklerden oluşturulan detaylar, güzellik unsurunu ön plana çıkarır. Çok fazla malzeme gerektirmeyen kurdele nakışı; iğne, iplik ve kurdele ile yapılır. Rahatlıkla yapılabilen kurdele ile havlu kenarı modellerinde, güller ve çiçekler daha popüler kullanılan örnekler arasındadır.

Farklı Havlu Kenarı Modelleri

Havlu kenarına yapılan çiçek motiflerini; çok farklı alanlarda, dekoratif malzeme olarak kullanmak da olasıdır. El becerisi ve yaratıcılık duygusu geliştikçe, kurdele nakışı tekniklerinde ilerleme yaşanır. İşin tam olarak tekniği kavrandıktan sonra, kişi kendi zevkine göre örnekler ya da modeller de yapmaya yönelir. Havlu kenarlarına, kurdele ile farklı şekillerde çıkarmak, daha yenilikçi bir durum oluşturur. Model için oluşturulan desen, modern ya da klasik detaylar yaratmak için de kullanılır.

Havlu Kenarlarında Görsellik Unsuru

Kişilerin yaptıkları havlu kenarlarında; gerek kurdele, gerekse farklı detaylarla süslenen örnekler görmek mümkündür. İnternet sayfalarındaki hobi köşeleri, görselliğin en güzel yansıtıldığı yerlerdir. Bu sayfalarda; yapılan ürünlerin satışları olmasa da, görsel açıdan fikir alınabilecek örnekler yakalamak mümkündür. Kasnak, tığ oyası ya da iğne oyası ile süslenen havlular; kurdele ile süslenen havlu kenarlarından, daha fazla teknik bilgi ister. Kurdele ile yapılan örneklerde; teknik bilgiden faydalanıldığı gibi, görselliğin de iyi yansıtılması unsuru ön plana çıkar. Kurdele ile havlu kenarlarına yapılan modeller, çeyiz bohçalarına konulabilmek ya da boş zamanları değerlendirmek adına yapılacak zevkli bir uğraştır.

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ