Kumaş ve örgüden tığ işi yazlık elbise modeli yapımı

Sponsor Bağlantılar

Yazlık elbise modelleri kumaş olsun örgü olsun her zaman hem hanımlar hem de çocuklar için yaz aylarının vazgeçilmez giysisi olmuştur. Tığ işi modelleri ile beraber kumaş elbise dikimi elinden hem dikiş hem de örgü gelen hanımlar için çok güzel bir seçenek. İki işi birden yapabilen hanımlarımız oldukça hünerli ellerinden çok güzel işler çıkıyor. Sadece örgü veya sadece dikiş ile de yapılabilen işleri ikisini birden birleştirip yapabiliyorsanız, klasik işlerden sıyrılıp mükemmel giyecekler ve modeller ortaya çıkartmamanız için hiç bir neden yok. Üst kısmı örgü ile süsleyip, alt kısmı güzel bir kumaş ile yapılmış elbise modeli ile devam ettirdiğinizde ortaya aşağıdaki gibi güzel bir model çıkıyor. Hem de hiç masrafsız ve gayet şık.

Elbiseler örgü modelleri ile de yapılabiliyor

Tığ işi elbise modelleri örgüden ve kumaştan yapılabiliyor. Örgüden yapılanlar genellikle ajur yani delikli örülüp daha ferah bir giyim sağlanması amaçlanıyor. Peki hem  örgünün şıklığı hem de kumaşın serinliğini birleştirirseniz ortaya nasıl bir şey çıkar? Tam da aşağıdaki gibi güzel ve bir o kadar pratik zeka ile oluşturulmuş harika bir elbise tabii ki. İki tekniği birleştirip ikisini bir modele uygulama fikri her zaman çok güzel sonuçlar ortaya çıkartır. Birisinin görünüşü ve güzelliği, ötekinin ferah kullanımı. Tam da bu şekilde.

Aşağıdaki modelin birbiri ile uyumu o kadar güzel ve ferah olmuş ki. Üst kısımda kullanılan örgü modeli ip rengi ve çiçek desenleri ile harika bir uyum içerisinde buluşmuş. Kullanılan mavi rengin tonları güzel bir görüntü sergilemiş ve beyaz çiçek desenlerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmuş. Alt kısımdaki kumaş ise üst ile tam bir uyum oluşturmuş. Yine mavinin tonları desenleri ortaya çıkartmış. Hem alt hem de üst harika bir uyum sağlayarak ortaya bu güzel tığ işi elbiseyi çıkartmışlar.

Kumaş ve örgü modelinden elbise yapılışı

tig-isi-yazlik-elbise-modeli-yapimi-3

tig-isi-yazlik-elbise-modeli-yapimi-1

tig-isi-yazlik-elbise-modeli-yapimi-4

tig-isi-yazlik-elbise-modeli-yapimi-2

Bu gibi konulara sitede daha önce de yer vermiştik. Yazlık elbiselerin üzerine tığ işi çiçekler ile üst yapılışı konusunda harika bir diğer uygulamayı inceleyebilir ve oldukça güzel fikirler elde edebilirsiniz. Yine aynı bu konudaki uygulamaya benzer bir diğer konu da eski pantolon ile yazlık elbise nasıl dikilir konusu. Bu da aynı şekilde size elbiselere uygulamanız için harika fikirler verecek.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ