Kullanmadığınız fincanlardan harika çiçekli aksesuar yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Evdeki eski eşyaları değerlendirme konusunda özellikle ev hanımları oldukça yetenekli ve pratik. Evde kalan eskileri farklı DIY yapımı projeleri ile oldukça güzel değerlendirebiliyorlar. Bu evin her hangi bir köşesinde olabilir. Fakat bu gibi eskileri değerlendirme konusunda mutfak eşyaları proje üretmek için birebir. Küçük ve oldukça kullanışlı olan bu bu eşyaları, farklı bir kaç şey ile kombin edip ortaya tasarım harikası şeyler çıkartabilirsiniz. DIY projeleri ile uğraşanların elinin altında sürekli olarak bulunan malzemeler, yapacakları geri dönüşüm ve eşya değerlendirme projesi ne olursa olsun mutlaka işlerini görecek cinsten. Örneğin küçük bir pense, yapıştırıcı ve silikon. Bu üç malzeme yaptığınız her işte ana malzeme olarak kalıyor. Diğer malzemeler ise yapacağınız projenin muhteviyatına göre malzeme farklılıkları gösterebiliyor.

Bir fincan, bir tabak, bir tel ile çiçekli aksesuar

Oldukça sade ve her evde rahatlıkla bulunabilecek malzemeler ile yapacağınız çok şık bir çiçekli aksesuar. Her köşede kullanabilirsiniz. Salonunuzda bulunan komodin ve televizyon sehpaları ile üniteler üzerinde oldukça şık ve güzel duracaktır. Bu gibi çalışmalarda seçeceğiniz yapma çiçek renkleri uyumsuz ve diğer eşyalarla alakasız olmasın. Köşede duran fosforlu ve bir o kadar göz yoran bir aksesuar görmek istemezsiniz.

kullanmadiginiz-fincanlardan-harika-cicekli-aksesuar-yapilisi-8

Aşağıdaki galeriyi incelediğinizde, bu gösterişli ve güzel aksesuarı yapmak için çok fazla bir malzemeye ihtiyacınız yok. Hepinizin rahatlıkla bulabileceği ve elinin altında olan malzemeler. Bir tane tabağıyla beraber fincan (bu eskimiş, sağı solu kırılmış ve kullanmadığınız bir fincan olabilir), bir adet gerekli uzunlukta metal tel, silikon tabancası ve silikon, istediğiniz renkte yapma çiçekler, ve yapıştırıcı. Bu kadar az ve kolay bulunabilen malzeme ile galerideki yönergeleri takip ederek çok güzel bir ev aksesuarı elde edebilirsiniz.

Bu gibi çalışmaları bahçesi olanlar daha büyük alanlarda da yapabiliyorlar. Fakat onların farkı çiçekler yapma değil gerçek. Sarmaşık çiçekleri yaptıkları düzeneklere sardırarak bu şekilde görünümler elde edebiliyorlar. Sizin de bahçeniz varsa bu fikri o şekilde değerlendirebilirsiniz. Hatta balkonunuz yeterli büyüklükte ise, orada bile yapmayı deneyebilirsiniz.

Nedir bu DIY yapımı?

Her yerde karşınıza çıkan DIY terimi aslında İngilizce Do it Yourself (Kendin Yap) cümlesinin kısaltılmış hali. Buradaki olay hiç bir profesyonel yardım almadan bir şeyi kendi imkanlarınla yapmak amacı. Bu konuda çok daha detaylı bilgiyi Vikipedi’deki Kendin yap başlığı altında okuyabilirsiniz.

Fincanlardan çiçekli aksesuar yapılışı

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ