Kullanılmayan kumaşlardan çiçek yapımı

Sponsor Bağlantılar

Kullanmadığınız veya yaptığınız işlerden artan kumaş parçalarını değerlendirmenin çok güzel yolu. Kullanılmayan kumaşlarınızı çiçek yapımı ile oldukça yaratıcı ve güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Bunun için o kadar basit ve pratik bir yol var ki, gördüğünüzde siz de bana hak vereceksiniz. Bir kaç küçük parça kumaş ile oldukça güzel işler ortaya çıkartabilirsiniz. Bu gibi çalışmaları evinizin ve çalışmalarınızın bir yerine tutturarak çok güzel aksesuarlar oluşturabilirsiniz. Perde, yastık, masa örtüsü gibi genel ev kullanımına uygun şeyleri bu gibi kullanılmayan kumaş parçaları ile yaptığınız işler ile süsleyebilirsiniz. Oldukça pratik ve kolay. Yapmanız gereken kullanmak istediğiniz kumaşları ayarlayıp fotoğraftaki anlatıma göre şekillendirerek hazır hale getirmek. Ondan sonra oldukça basit.

Kullanılmayan kumaşlar ile çiçek yapımı

Örnekte kullanılan beyaz kumaşlar sınırlı bir tasarım modeli veriyor bize. Yani sadece beyaz rengin kullanılması, görsellik açısından biraz zayıf kalmış. Doğadaki çiçek modellerini inceleyerek, veya daha önce yaptığınız çalışmalardaki çiçeklerden esinlenerek aynı şekillerde ve renklerde oluşturacağınız kumaş parçaları ile çok daha güzel bir çalışma elde edebilirsiniz. Bu, kullanacağınız alana ve çalışmaya da bağlı. Nasıl bir modelde ve renkte bir çalışma ile beraber kullanacaksanız, bu kumaştan çiçek yapımı ile oluşturduğunuz çalışmayı da o şekle uygun bir renk ile yapmalısınız.

Aşağıdaki fotoğraflar oldukça açıklayıcı ve net olarak neler yapmanız gerektiğini açıklamış. Hiç zorlanmadan güzel bir kumaştan çiçek yaparak dekorasyon için aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

kumas-parcalarindan-cicek-yapimi-1

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ