Kulaklı tığ işi örgü şapka ve bere modelleri ve yapılışı

Artık yavaş yavaş kış aylarına gelmek üzereyiz. Hava kendisini hissettirmeye başladı. Bu yüzden örgü şapka ve bere modelleri de örmeye başlamanın zamanı geldi. Özellikle kulaklı şapka modelleri örmek hem sizin hem de çocuklarınız için oldukça iyi olacak. Genellikle örgü bere modelleri kulaksız olarak örülür ve kulakları kapatmak için kafa kısmından aşağıya doğru çekilerek kulaklar kapatılır. Fakat artık günümüzde bu gibi modeller yerini biraz daha iyi ve kullanışlı modellere bırakmaya başladı. Özellikle kulaklı şapka yapımı son zamanlarda oldukça popüler bir hal almaya başladı. Hatta bebekler ve çocuklar için bu çok daha fazla önem taşıyor artık. Sadece kulaklı değil boyun kısmını da kapatacak şekilde çalışmalar oldukça fazla.

kulaklı ve boğazlı örgü bebek şapkası modeli

Kulaklı bere nasıl örülür

Yukarıda verdiğim model bebek ve çocuklarınız için oldukça hayati önem taşıyor. Biz de size daha önce boğazlı bebek örgü şapka modeli ve yapılışı konusunda adım adım nasıl örüldüğünü anlatmıştık. Bu modeli adım adım nasıl yapacağınızı öğrenmek istiyorsanız linke tıklamanız yeterli.

Bu model biraz daha soğuk bölgeler için oldukça ideal. Fakat bazı çocuklar bu gibi şapka ve berelerden sıkılabiliyorlar. Bunun önüne geçmek için kulaklı modeli tercih edebilirsiniz. Bunu da düz olarak örmek yerine biraz daha desenli modelli örmek isterseniz şemasından modeli çıkartabilirsiniz.

Aşağıdaki modeli farklı ip renkleri örerek çeşitlendirebilirsiniz. Ama beyaz da çok şık ve güzel. Şemadan modeli tam olarak çıkartabilir ve kullanabilirsiniz. Daha önce de bu gibi örgü şapka ve bere modelleri paylaşmıştım. Buradaki konularda harika işler var. Mutlaka incelemelisiniz.

Kulaklı bere yapılış şeması

orgu-bere-ve-sapka-yapilisi-1

orgu-bere-ve-sapka-yapilisi-3

orgu-bere-ve-sapka-yapilisi-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ