Küçük düğmeler ile narin dikiş nakış modelleri yapımı

Sponsor Bağlantılar

Dikiş ve nakış teknikleri el işi dünyasının en ince ve en güzel çalışmalarından bir tanesi. Yapılan çalışmalar üzerine işlenen modellerin inceliği, kullanılan malzemelerin narinliği her zaman bu güzel tekniği bir başka kılıyor. Çünkü yapılan işlerin kullanıldığı yerler de hep kibar ve narin oluyor. Yani bir tablo, bir peçete, bir giysi üzerine işlenen dikiş nakış modelleri yapımı, mutlaka kendini çok daha farklı yerlerde gösterebiliyor. Aslında bu tekniğin çok fazla esnekliği yok. Yani çok farklı malzemeler kullanıp değişik şekilde işler yapmaya kalksanız, her iş mükemmel olmayabiliyor. Seçtiğiniz malzeme ve aksesuarların oldukça önemi var. Bu yüzden farklı bir tasarım yapmak istediğinizde mutlaka iyi araştırıp öyle işe girişmelisiniz. Yoksa onca emek verip yaptığınız iş çöp olabilir.

Küçük düğmeler dikiş nakış modellerini zenginleştirebiliyor

Peki doğru malzeme ve aksesuarı nasıl seçeceksiniz? Oldukça narin ve kibar olan çalışmalar için seçeceğiniz malzemeler de aynı şekilde olmalı. Siz büyük büyük aksesuarlar kullanırsanız, ince ince işlediğiniz nakışlar ortadan kaybolur. Yaptığınız çalışmalardan çok aksesuarlar ön plana çıkar ve bu hoş bir görüntü olmaz. Bu yüzden küçük, kibar şeyler dikiş nakış modelleri için oldukça isabetli kararlar olacaktır.

Küçük düğmeler ile dikiş nakış teknikleri

Aşağıdaki örnek size anlattığım şekilde bir çalışma. O kadar basit, o kadar kolay ki. Bir kaç küçük düğme ile yapacağınız çalışmanın nasıl farklı bir şekle gireceğini görebilirsiniz. Çalışmada kullandığınız iplerin rengine göre düğme renklerini farklı şekilde seçebilir ve kullanabilirsiniz. Çok daha beyaza dönük çalışmanız varsa düğmeleri renkli seçip ipleri beyaz kullanabilirsiniz. Yoksa aşağıdaki örnek size yol gösterecektir.

dikis-nakis-teknikleri-1

Düğmeleri dikerken seçeceğiniz iplerin rengi, çalışmanın bütününe etki ederek görünümdeki güzelliği arttıracaktır. Aynı renk ipler kullandığınız taktirde tekdüze ve sıradan bir görüntü elde edersiniz. Bu yüzden renk uyumu çok önemli. Bu gibi çalışmaları yapmayı seviyorsanız, elinizde birikmiş düğmeler varsa sizin için daha önce hazırladığımız harika bir konu var. Kalmış düğmeler ve örgü iplerini değerlendirme konusu harika bir örnek. Elinizdeki kalmış düğmeler ve ipleri konudaki adımları izleyerek değerlendirebilir ve çok güzel aksesuarlar elde edebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ