Kolay örgü bebek çorap modeli yapılışı

Sponsor Bağlantılar

Her mevsim değişimde ve her soğuk havaların yaklaştığı zamanlarda örgü çorap modelleri için bir arayış başlar. Özellikle örgü ören ve bunu sürekli bir iş haline getiren hanımlarımız aralarında en çok tercih edilen bebek çorap modelleri için biraz daha çaba sarf ederler. Çünkü hem dünyada hem de ülkemizde bebek örgü modelleri için yapılan araştırmalar o kadar fazla ki, bunun için ayrı bir sektör bile oluştu diyebiliriz. Yapılan modeller bebekler için olduğunda çok şirin ve güzel duruyor. Özellikle de  küçük ve minik ayakları için örülen şeyler diğer tüm modellerden çok daha fazla güzel. Bu yüzden hem kış ayları hem de serin zamanlar için örüp güzel bebeğinizin ayaklarına giydirebileceğiniz kolay örgü bebek çorap modeli yapılışı sizin için oldukça faydalı olacak.

kolay-orgu-bebek-corap-modeli-yapilisi-5

Günümüzde örgü modelleri örmek artık çok kolay

Sadece bir kaç adımla ve düz bir modelle örülen çorap, başlangıç ve bitiş aşamaları için çok basit yol izlenerek örülüyor. Düz bir modele sahip fakat üç farklı renkte kullanılan ipler, bu kolay örgü bebek çorap modelini güzelleştiriyor. Bitiminde boğaz kısmına yerleştirilen kurdele de biraz daha canlılık katarak bu güzel örgü çorap modelini düz bir modelden çıkartıyor. Daha önce çorap ören hanımlarımızın zorlanmadan öreceğini, ilk kez örenlerin ise bu resimlere baktıktan sonra çorap örmek için fikir edinebileceğini düşünüyoruz.

Bebekler için çorap nasıl örülür?

Bu gibi örneklere sitemizde daha önce de yer vermiştik. Örneğin bebek çorap modeli yerine kendiniz için bir şeyler düşünürseniz tığ işi örgü çorap modeli yapılışı konusunda desen şemalarıyla beraber harika örnekler bulabilirsiniz. Bana desen yetmez adım adım görmek istiyorum derseniz, hem çorap örülüşünü hem de çok güzel bir model görmek için ajur desenli anlatımlı tığ işi örgü çorap yapılışı konusunu mutlaka inceleyin. Size çok şey katacağına eminim.

 

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ