Kız çocuklar için tığ işi yelek yapılışı desen şeması

Tığ işi yelek yapımı bebekler ve çocuklar için her zaman gerekli ve bir o kadar da sürekli model bulunması gereken bir örgü işi. Yelek modelleri ve örnekleri sadece bir şeye mahsus olarak yapılmıyor aslında. Yani bebek yelek için yapılan bir desen ve bir model bayan yelek için de rahatlıkla kullanılabiliyor. Bu sebeple verilen her deseni ve modeli ne için verilmiş olursa olsun sadece bir kişi için yapmaya çalışmayın. Onu ya kendiniz için değerlendirin ya da kendiniz olan bir modeli bebeğiniz veya çocuklarınız için örün. Böylece onlarla da takım giymiş olursunuz. Tabi ki küçültmek ve de ufaltmak için biraz uğraşmanız gerekiyor. Attığınız ilmekleri azaltarak çok rahatlıkla yapabileceğinize eminim. Buradaki yelek modelinin deseni her şekle kolaylıkla girebilecek hoş bir yarım baklava deseni olmuş.

Uzak doğudaki yelek modelleri üzerindeki desenlerin zarifliği

Bu gibi yelek modelleri üzerindeki zarif desenleri genellikle uzak doğu hanımları tercih ediyor. Onlar her zaman zayıf ve ince oldukları için ince ve daha kibar desenler ile örgü modellerini süslüyorlar. Biz de aynı şekilde bu güzel deseni kendi ördüğümüz yeleklere adapte ederek çok güzel işler yapabiliriz. Model oldukça kibar ve kendini gösteren zarif bir model. Örülmesi ve deseni çok basit fakat bir o kadar da şık. Kız çocuklar için ördüğünüz tığ işi yelekler için çok güzel bir desen çalışması. Birbirine paralel olarak dikine giden yarım baklava desenleri çok hoş bir görüntü oluşturmuş. Örnek size çok sade geldiyse üzerine fotoğraflardaki gibi bir fiyonk yerleştirerek zenginleştirebilirsiniz.  Her ördüğünüz örgü modelleri için rahatlıkla kullanarak değerlendirebilirsiniz.

Mesela sadece kız çocuklar için değil kendiniz için de farklı renklerini farklı örgü modelleri için örüp kullanabilirsiniz. Bu model bolero ve şal için de oldukça güzel ve çekici bir seçenek olabilir.

Tığ işi ile yapılan yelek modeli

kiz-cocuklar-icin-tig-isi-yelek-yapilisi-semasi-1

kiz-cocuklar-icin-tig-isi-yelek-yapilisi-semasi-2

kiz-cocuklar-icin-tig-isi-yelek-yapilisi-semasi-3

kiz-cocuklar-icin-tig-isi-yelek-yapilisi-semasi-4

Sitemizde daha önce oldukça fazla yelek paylaştım. Bu güzel ve modellere ulaşmak için örgü yelek modelleri aramasına bir göz gezdirebilirsiniz. Mutlaka beğenip yapabileceğiniz güzel işler vardır. Eğer video anlatımlı yelek yapılışı görmek ve uygulamak isterseniz de video anlatımlı tığ işi cepli yelek yapılışı konusu tam size göre. Oldukça güzel ve kuş ayları için uygun çok güzel bir yelek modeli yapılış videosu sizleri bekliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ