Kısa Zamanda Yapılabilen Örgü Modelleri

Sponsor Bağlantılar

Örgü örmek isteyenlerin genel sıkıntısı, vakit bulamamakla alakalıdır. Kişiler boş zamanlarında, kolaylıkla yapacak farklı örgü modellerini araştırmaya yönelirler. Kısa zamanda yapılabilen örgü modelleri örneklerinde; her kişinin rahatlıkla örebileceği, bir ters bir düz örgü son derece popülerdir. Bu örgü tarzında; daha çok şal, atkı, boyunluk ya da bere örmek mümkündür. Bu örgü modellerini farklılaştırarak, değişik şekiller çıkarmak ilgi çekicidir. İki ters iki düz örgü yaparak, arka sıraya geçildiğinde; düzün üzerine ters ya da tersin üzerine düz örgü geçildiğinde, çok daha farklı bir örgü modeli oluşturulur. Esas örgü şekli olan ters ve düz örgüden; farklı tarzda modeller oluşturmak, kişilerin becerilerine göre şekillenir. Bu konuda yapılması gereken; yaratıcılık potansiyelini ön plana çıkararak, örgü modelleri oluşturmaktır.

El Alışkanlığını Arttırmak

Şal, boyunluk, bere ya da atkı modelleri, kısa zamanda yapılabilen örgülere örnek olarak gösterilir. Bu tarz modeller yaparken, çok detaylı örgü bilmek gerekir. Kazak, yelek, elbise tarzı modeller çok daha zordur. Bu tarz örgülerde; hem daha fazla vakit ayırmak, hem de daha fazla uğraşmak gerekir. Örgü yapmaya başlayan kişiler; önce kolay örgü modelleri deneyerek kendini geliştirirse, sonrasında zor parçaları daha rahat örer. Örgü örme işi, tamamen el alışkanlığına bağlıdır. Örgü örüldükçe, el daha fazla alışır. Her örgüde, daha düzgün ve daha farklı ürünler yapılmaya başlanır. El alışkanlığı gelişen kişiler, örgü işlerine daha fazla heveslenirler.

Örgüde Yaratıcılığın ve Zevkin Birleşimi

Boş vakitlerde örgü örmek eğlencelidir ama boş vakit bulmakta zorlanılıyorsa, basit örgü modelleri bu konuda daha az zaman kaybı yaşatır. Bu basit örgü modelleri; kişinin yaratıcılığı ve zevki ile birleşerek, harika detaylar oluşturulur. Örülen şala püsküller eklemek, bereye ponponlar takmak ya da atkının kenarına bir çiçek koymak, son derece dikkat çeken bir detaydır. Böylece basit duran bir örgü, daha şık hale gelir. Yapılan bu örgüler, hediye edildiğinde çok daha anlam kazanırlar.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ