Kısa Zamanda Yapılabilen İğne Oyası Modelleri

Sponsor Bağlantılar

İğne oyası her türlü el işi ürünlerinde kullanılan bir oya türüdür. Görünüşü danteli andıran oya modellerinin hazırlanmasında ince yapılı olması ve dantel iplerinin de daha sağlam kopmayan olmasıdır. Bu kopmayan özel ipler ile hazırlanan dantel modelleri desen verilerek hazırlanan örnekleri iğne oyasına göre daha zahmetli ve zordur. Kolay iğne modelleri denilince akla ilk olarak motifli türleridir. Genelde büyük veya küçük boyutlarda oluşturulabilen bu motiflerin yan yana ve üst üste oluşturulmasıyla iğne oyası parçaları oluşturulur. Bu özel kopmayan naylonumsu modelli iplerden yapılan motiflerden tepsi örtüsü, masa örtüsü havlu kenarı gibi parçalar hazırlanır. Kolay iğne oyası modellerinde genellikle temel iğne oyası teknikleri kullanılır. Yapımı çok kolay olan boncuk eklenmesiyle daha değişik modellere çevrilebilir.

Kolay İğne Oyası Yazma Modelleri

İnce yapılı ve genellikle ince şeritli modellerdir. Yazma rengi ile uyumlu renklerle beraber hazırlanan basit modellere değişik özellik katmak için boncuklar kullanılır. Çok sade olarak hazırlanan iğne oyası modelleri yazma kenarlarına, renkleri ile uyumlu yapma simli yada renkli parlak boncuk işlemleri daha farklı yapacaktır. Genelde mevlüt ve cenazelerde kullanılır basit modeller. İğne oyası modelleri yazma kenarlarının dışında uzun kumaşlar içinde kullanılır.

Kolay İğne Oyası Havlu Kenarı Modelleri

Genelde havlu kenarlarına yapılan örnekler çok basittir. İğne oyası ile hazırlanan modeller tek parçada hazırlanabilir. Bu basit modeller kısa sürede üreyip büyüyen modellerdir. Tek renk ve iki renk olarak da hazırlanabilen modeller arasındadır. Genelde beyaz renk kullanılarak hazırlanan modellerdir. Çeyizlik bir model hazırlıyorsak eğer boncuklar da ek olarak yapılabilir. Motifli olarak hazırlanan bu modeller büyük şekilde de hazırlanabilir. Çiçek desenli olarak hazırlanan bu motifler genelde renkli olur. Kolay olarak hazırlanan bu iğne oyası modelleri kısa sürede hazırlanan ince ve zarif duran modelleridir.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ