Kelebek şeklinde tığ işi örgü paspas yapılışı ve şeması

Tığ işi paspas modelleri evde kullanım için yapıldığında genellikle yuvarlak olarak örülüyor. Fakat kare olarak elişi paspas yapan hanımlarımız da var. Bu şekilde örgü paspas yapımı evler için hem kolay örülüyor hem de şekli itibari ile evin her köşesine her yerine oldukça uyum sağlıyor. Böyle örgü modelleri evinizin her köşesine, mutfağa, banyoya, girişe ve hole kolaylıkla serip kullanabilirsiniz. Fakat ben çok daha özel ve güzel tasarımlı paspas yapılışı istiyorum, benim evim müsait derseniz o zaman şu anda tam size göre bir model geliyor. İster mutfağınızda veya banyonuzda kullanın ama en çok da çocuk odalarında kullanmak isteyeceğiniz çok tatlı renklere sahip bir o kadar da şirin modelli kelebek şeklinde tığ işi örgü paspas yapılışı çok hoşunuza gidecek.

Tasarım harikası örgü paspas yapmak çok zevkli

Tasarım ve farklılık arayanlar için sürekli olarak bahsettiğimiz gibi en güzel ve farklı modeller her zaman göz alıcı olur. Standartların dışında modeller ile oluşturabileceğiniz çeşitli modeller evinize ve size sıradışı görünüm kazandırır. Bu ister paspas olsun isterseniz dekorasyon için kullanabileceğiniz küçük bir örgü modeli olsun her zaman böyledir. Farklı işler güzeldir, dikkat çekicidir. Kelebek şeklindeki bu güzel paspas düz ve yuvarlak modellerden sıkılan hanımlar için güzel bir alternatif oluşturacaktır.

4 renk ip kullanılarak örülen modeli siz istediğiniz gibi düzenleyebilir, ip renginin sayısını arttırabilir veya 2 renge kadar düşürebilirsiniz. Fakat kelebeklerin üzerindeki renkler ne kadar fazla ise görüntüdeki güzelliği de o kadar artıyor. Çok daha fazla renkte ipler ile kanatları daha fazla renklendirerek paspası renk cümbüşüne çevirebilir, çocuk odasında kullandığınızda çocuğunuzun da paspas üzerinde çok güzel vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Modelin şeması da örneğin fotoğrafı da gayet net ve açıklayıcı.

Kelebek şeklinde tığ işi paspas yapılış şeması

kelebek-modelli-tig-isi-paspas-yapilisi

kelebek-modelli-tig-isi-paspas-yapilisi-2

Biraz daha farklı modeller ararsanız eğer, ponpondan halı veya ponpondan paspas nasıl yapılır konusunda hem ponpon yapımını hem de sonucunda bu güzel ponponlardan harika bir paspas yapımını inceleyebilirsiniz. Ya da kare paspas örmeyi tercih ederim fakat içeriğindeki deseni çok farklı olsun isterseniz adım adım geometrik desenli örgü paspas yapımı konusunda çok farklı bir desen ile yapılmış örgü paspas modellerini inceleyebilir ve adım adım nasıl yapılır görebilirsiniz. Ayaklarınızın harika modellere basması için güzel paspas modelleri oluşturmanız dileğiyle.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ