Kedili Örgü Bere ve Atkı Yapımı

Sponsor Bağlantılar

Çocuklarınız ya da kendiniz için çok güzel bir kedili bere ve atkı takımı yapmak ister misiniz? Buyurun hanımlar güzel ve şirin bir kedili bere ile başlayalım. Kedili Örgü Bere ve Atkı Yapımı için gerekli malzemelere bir bakalım.

Kedili Örgü Bere ve Atkı İçin Malzemeler

İstediğiniz renkte beremizin zeminin ana rengi için bir ip, bunun dışında burun, bıyık, kulak için sarı, pembe, beyaz renkli ip, 3 mm. örgü tığı, siyah keçe kumaş. İpi iki kat yaparak örüyoruz.

Kedili Örgü Bere ve Atkı Yapılışı

Örgü bere yapımı için bedenin zemini için birinci sıraya 10 tane sihirli halka yapıyoruz. İkinci sırada 10 tane ilmek artırıyoruz. Üçüncü sırada da 10 tane daha artırıyoruz. Ve ikili Trabzon yapıyoruz. Yedinci sıraya kadar aynı şekilde her sırada 10 tane artırma ve ikili trabzan yapıyoruz.Sekinci sırada 60 adet ikili trabzan yapıyoruz. Son sırada 60 tane sıl iğne yaparak bedenin temeli bitiyor. Elimizde düz bir bere oluşuyor.

Kedimizin burnu için; Pembe ip ile 6’lı sihirli halka yapın, her ilmeğe 2 adet olacak şekilde sık iğne yapıyoruz.

Kulaklar için; önce 5 tane zincir çekiyoruz, 5 adet ikili trabzan örün. Diğer sırada 4 ikili trabzan yapın. Etrafınızdakiler siyah ip ile çevirin.

Gözlerde ise; yine 6 tane sihirli halka ile başlıyoruz. Etrafını 12 tane sık iğne yapın. 2 zincir çekin, yarım trabzan yapın, tığ üzerinde ip sayısı dört olacak, bundan sonra bu dört ipi sık iğne ile kapatıyoruz. Göz bebekleri için siyah keçe kumaş kullanıyoruz. Ağız ve bıyıklarını da iğne ve ipleri kullanarak işliyor ve kedili beremizi bitiyoruz.

Atkıyı düz bir renk ile örüp yukarıdaki göz, kulak, bıyık ve burunları aynen atkıya da işliyoruz.

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ