Keçeden gül deseni yapımı (video anlatımlı)

Sponsor Bağlantılar

Örgü her ne kadar hanımlar için vazgeçilmez olsa da, keçe ile yapılan işler de çok güzel ve göz alıcı oluyor. Hanımlar son zamanlarda keçe ile harika işler yapıyorlar ve kullanıyorlar. Kesip istenilen şekli kolayca verilmesi nedeniyle bir çok hanım da çokça keçe kullanıyor. Genellikle süsleme olarak kullanılan keçeden çok farklı tasarımlar da ortaya çıkartanlar oluyor. Keçe ile cüzdan, anahtarlık, çanta, amerikan servis, oyuncak, terlik, patik ve hatta telefon kılıfı bile yapanlar var. Fakat baktığınızda en çok keçeden gül deseni yapımı ön plana çıkıyor.

Keçeden yapılan gül deseni, kendi başına kullanılacağı gibi çeşitli örgü işlerinde de yardımcı aksesuar olarak kullanılıyor.  Keçeden oluşturduğunuz gül desenlerini, yaptığınız bir hediye paketi üzerine, yastı kılıfı kenarına, masanızın üzerine koymak için yaptığınız bir dekoratif eşya üzerine aksesuar olarak kullanabilir, çocuklarınızın saçlarına taktıkları taçlara monte edebilir, kapı süsü yapabilirsiniz. Hatta duvara asmak için harika bir tablo oluşturarak evinizi de renklendirebilirsiniz.

Video anlatımlı keçeden gül deseni yapımı

Aşağıdaki videoda adım adım bu güzel keçe ile yapılmış gül desenlerini nasıl yapacağınızı görebilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler;

  • Keçe
  • İğne
  • Makas
  • Keçe kalıpları

Keçe kalıplarını en altta fotoğraf olarak inceleyebilirsiniz. Kendi istediğiniz boyutlarda kesip kullanabilirsiniz. Tek renk keçeden ziyade, canlı ve sıcak renkte keçe kullanarak gül desenlerini çok daha güzel hale getirmelisiniz. Keçeyi hazır alabileceğiniz gibi kendiniz de yapabilirsiniz. Daha önce şurada paylaştığım ıslak keçe yapımı konunda adım adım keçe nasıl yapılır fotoğraflı olarak inceleyebilirsiniz.

keceden-gul-deseni-yapimi

 

keceden-gul-deseni-yapimi-kalibi-1

keceden-gul-deseni-yapimi-kalibi-2

Kaynak:http://www.makeit-loveit.com/

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ