Keçeden ataç ile beraber harika kitap ayracı yapımı

Sponsor Bağlantılar

Kitap ayracı yapımı en çok kartondan, kağıttan, örgüden ve keçeden yapılıyor. Özellikle kalpli kitap ayracı yapımı çok popüler ve çok sık yapılıyor. Fakat o kadar güzel ve farklı ayraçlar var ki onların güzelliklerini gördükçe oturup hepsini yapası geliyor insanın. Kitap ayraçları genellikle uzun ve kartonlar ve kağıtlarla basit ve kolay bir şekilde üzerine baskı yapılarak her kitapçılarda veya her kitap alındığında kitap aralarında verilir. Bu, amacın kitap okumak olduğu ayracın çok önemli olmadığı kişi ve yerler için zaten yeterlidir. Fakat hem kitap okumayı seven hem de kitap okumazken bile o kitaptan zevk almak isteyen kişiler için de masa üzerinde veya kütüphane de dururken bile kitabın güzel görünmesi oldukça önemlidir. Bu ister kitabın kabı olsun isterse kitap ayracı olsun.

Kendi kitap ayracınızı kendiniz yapın

Kitap okurken nerede kaldığınızı işaretlemek için aslında o kadar da uğraşmanıza gerek yok. Bir karton parçası, bir kağıt ile de çok kolay bir şekilde nerede kaldığınızı bulabilirsiniz. Hatta kitap sayfasını katlayıp da işaretleyebilirsiniz. Ama düzene ve şıklığa önem verenler için bu hoş olmayabilir. Bu yüzden çok çeşitli ve yaratıcı kitap ayraçları yaparak bu sıradanlıktan da kurtulabilirsiniz.

Keçeden aklınıza gelebilecek her şey yapılıyor. Ne isterseniz yapmaya çalışın keçe ile mutlaka istediğiniz şeye ulaşabilirsiniz. Çeşitli yardımcı elemanlar da kullanarak çalışmanızı çok daha yaratıcı bir hale getirebilirsiniz. Tıpkı bu örnekte olduğu gibi. Çeşitli renkte keçe parçaları ile yapılan kitap ayracı modeli bir ataç yardımı ile çok kullanışlı bir hale getirilmiş. Sadece bir ataç yaptığınız çalışmanın bütün işlevselliğini ve doğasını değiştirip bambaşka bir hale getiriyor. Bu tamamen yaratıcı düşünme ve uygulama ile ilgili.

Aşağıdaki fotoğraflar, sizin de bu güzel kitap ayracı modelini yapmanıza yardımcı olacaktır. Keçeden yaptığınız modele ataçı çok kolay bir şekilde eklemeniz hiç zor değil.

Keçeden kitap ayracı

keceden-kitap-ayraci-yapimi

Daha önce sitede hem tığ işi örgü kitap ayracı hem de kalpli kitap ayracı yapılışını paylaşmıştım. Tığ işi ile yapılmış örgü kitap ayracı modelleri konusunda çok güzel örnekler var. Ve en çok aranan ve yapılan kalpli kitap ayracı yapımı konusunda ise bir elişi kağıdını katlayarak nasıl bir ayraç yapabileceğinizi inceleyebilirsiniz. Hepsini yapmak ve çok zevkli.

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ