Keçe Nakışı Nasıl Yapılır?

Sponsor Bağlantılar
keçe nakışı nasıl yapılır

keçe nakışı nasıl yapılır

Merhaba sevgili hanımlar. Tekrar fotoğraflı ve açıklamalı bir anlatımla beraberiz. Bu yazımızda sizlerle tonlamalı keçe nakışı nasıl yapılır fotoğraflı ve açıklamalı olarak paylaşacağım. O zaman hemen malzeme listesi ile başlayalım.

Malzemeler

Fırça
Nakış  iğneleri
Aparat (Sabitlemek için)
Rulo halinde keçe için yünler
Yünlü ve yumuşak ince çuha, polar

Yapılışı

Karbon kağıdımızın üzerine desenimizi çizelim. Kumaşımızı desenimizin fırça üstüne gelmesini sağlayarak yerleştirelim. Yün keçe rulomuzdan bir parça alarak nakış desenimizin şekline göre üstüne koyalım. Etrafından iğnemizin konumunu dik olarak ayarlayıp kenar kısımlarına sık bir şekilde batırıp çıkararak keçe rulomuzdan aldığımız yünün aşağıya geçmesini sağlayalım ve ana hatların ortaya çıkmasını sağlayalım. Çalışmamızın uç tarafına geldiğimizde sivri olmasını sağlayacak şekilde keçemizi geri doğru çevirelim ve iğnemizi batırmak suretiyle iç kısımlarını da doldurmaya başlayalım.Köşe kısımlarının ve yuvarlatılmış kenarların düzgün ve nizami olmasına çok dikkat edelim.

Çiçek kısmını ve yaprağı bitirdikten sonra, keçemizi sabitlemek için sabitleme iğnemizi (5’li) her tarafa batıralım ve yüzey kısmını düzleştirelim. Kumaşımızı fırçanın üzerine koymak için ters çevirelim ve tüylü olan kısmını da sabitlemek için aynı işlemleri yapalım.

Kumaşı fırçanın üzerine koyup (yüz üstü gelecek şekilde) sabitleme işlemini yapalım ve tonlamalı keçe nakışı çalışmasını tamamlayalım.

Önemli Uyarı: İğnenizi ve aparatınızı her zaman dik  olarak kullanın. Yoksa iğne kırılır. Çok fazla sert kumaşlara uygulamadan kaçının.

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ