Keçe İle Bebek Patiği Yapımı

Sponsor Bağlantılar

Merhaba sevgili hanımlar. Tekrar çok güzel ve şık bebek patiği modeli ve yapılışı ile beraberiz. Dün akşam internette  dolaşırken karşıma çıktı ve çok beğendim. Fakat sayfa ingilizce olduğu için biraz zorlandım tabi. Yine çeviriden yaralandım. Fotoğraflar her şeyi açık olarak anlatıyor zaten. Cümleler de çok da olmasa epey açıklayıcı. Kolay gelsin.

İhtiyacınız olacak

Kumaşlar

  • Yün 24cm x 30cm genişliğinde (9 1/2 “x 12”) adet patik bir çift için keçe

Malzemeler

  • Bağları için 60cm (23 5/8 “) dar şerit
  • Konular
  • Deniz yeşil ve keçe beyaz renk tamamlayacak mahsur pamuklar

Ekipman

  • Aydınger
  • Keskin kalem
  • Suda çözünür kumaş işaretleyici
  • No: 8 keskin iğne
  • No: 22 sayılı şönil iğne

Patik Nasıl Yapılır

Desenler ve şablonları

Patik deseni, nakış ve aplike şablonlarının PDFini  indirmek için Buraya tıklayın. Aydınger kağıdı üzerine kalıp parçalarını ve yerleştirme işaretleri izli kalem kullanın. Dıştan kesin.Ayakkabı bağı için işaretlenmiş pozisyonlarda ve burun parçasının merkez ön delik delmek için büyük bir iğne kullanın. Aynı şekilde seçtiğiniz patik motifi için bir şablon yapın.

Kesim

Kesme düzenine referansla, keçe üzerine iki kez her patik parçası için iz ve kumaş işaretleyici ile delinmiş deliklerden noktalar işaretleyin. Parçaları kesin.

01

Düzeni Kesme

1. Tek
2. Geri
3. Ayak parmağı

Yıldız İle Yeşil Botlar

1

 

2

Patiğin ön kısmı işaretli nokta üzerine yıldız Şablon Merkezi. Kumaş işaretleyici (diag 2) ile çember etrafında iz. İkinci  ön parça için tekrarlayın.

Dikiş

Arkasındaki yeşil ipliğin iki ipliklerini güvenli ve işaretli daire üzerinde önüne getirin. Merkezinde arkasına doğru iğneyi alın. Merkezinde (diag 3) aynı delikten arkasına iğne alarak, bir sonraki birinci, ikinci bir düz dikiş olarak çalışın. Bu şekilde tüm daire etrafında düz dikiş çalışmaya devam edin. İpliğin iki tarafını kullanarak, beyaz vurgular yapın. Parçacığı güvenli ve ön yıldızın kenarından kısa bir mesafe getirin ve yarım boyunca ve iki yeşil dikiş (diag 4) arasındaki arkasına iğne atın.

3

 

Ayrı dikişler 3 mm (1/8 “) aralığı, bu şekilde daire etrafında beyaz vurgular çalışmaya devam edin.

Özel bir bebek için mükemmel bir hediye yapmak

Şapka, gömlek veya önlükleri süslemek için, aynı küçük tasarımları kullanarak kolayca özel bir hediye yapabilirsiniz.

Patik Yapımı

1. Ön ve Arka Parçalar

Battaniye dikiş ile birlikte patik dikmek için keçe tamamlayacak bir renkte iplik iki ipliklerini kullanın. Iplik sonunda bir düğüm atın. Patiğin ön parçasının üst kenarının bir tarafında öne getirin. Bir döngü bırakarak aynı delikten arkasına iğne alın. İğneyi kaydırın (diag 1).İpliğin etrafında döngü demirleme aracılığıyla iplik çekin. Birinci dikiş arasındaki keçe ile kısa bir mesafe boyunca iğneyi alın. İğnenin (diag 2) ucu altında parçacığı tutarak, keçe kenarının ötesine görünene kadar doğru itin.

4

 

Yoluyla iplik çekin. Birinci keçe kısa bir mesafe kenarında, ikinci bir battaniye dikiş çalışın. (diag 3). Ters tarafına ulaşıncaya kadar bu şekilde kenarı boyunca devam edin.Son dikiş sonra son dikiş (diag 4) sabitlemek için kumaşta aynı delikten ön iğne getirin. Arka iğne alarak, küçük bir dikiş çalışın.

5

 

Arka dikiş ipliği altına edin. Çalışma battaniye aynı şekilde kalan ön ve iki arka adet üst kenarına dikin.

2.Patik Montajı

Ön orta, pin yerleştirme işaretleri Eşleştirme ve tek parça (diag 5) için bir patik ayak parça çakın. Geri merkezinde, pin yerleştirme işaretleri Eşleştirme ve geri tabanına bir patik çakmak, iki tarafın (diag 6) de ayak parça örtüşen.

6

Patik içindeki ipliği sabitleyin. Kenarında önüne getirmek için, tabakalar arasında iğne kaydırarak yapın. (diag 7).

9

 

Tek için üst parçaları katılmak için patik kenarında tüm katları boyunca dikiş üst parçaların kenarlarına benzer bir şekilde çalışma battaniye dikiş, (diag 8). Dikkatle sertelşme dikişleri.

7

 

Yarısında şerit uzunluğunu kesin. Büyük bir iğne içine bir parça geçirin. İşaretli pozisyonunda arkasına iğneyi geri alın.

Karşı tarafta (diag 9) de işaretli yerde  iğneyi öne getirin. Kravat şeklinde bağlayın.

 8

 

Sponsor Bağlantılar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ